امروز سه شنبه 26 تیر 1397 ساعت 10:18:09

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
فوتو شهر

کد خبر : 3902 - تاریخ انتشار : جمعه 11 اردیبهشت 1394 - ساعت: 09:45

چاپ
آیت الله حسینی مازندرانی

آیت الله حسینی مازندرانی


روستای خوشنام متکازین از دیرباز به سرزمین علم و شهادت مشهور بوده است . از این خطه کوچک، علمایی بزرگ و شهدایی گرانقدر پرورش یافتند که توانستند درخت اسلام را آبیاری نمایند .


به نام خداوند بخشنده و مهربان

تورقی بر صفحات زرینِ زندگانی پر برکت 


حضرت آیت الله حاج سیدرضا حسینی مازندرانی (حفظه الله)
 
 


سخن نخست : چکیده ای از زندگانی حضرت استاد

روستای خوشنام متکازین از دیرباز به سرزمین علم و شهادت مشهور بوده است. از این خطه کوچک، علمایی بزرگ و شهدایی گرانقدر پرورش یافتند که توانستند درخت اسلام را آبیاری نمایند. آیت الله سیدرضا حسینی مازندرانی، از برترین علمای عصرِ ما است که مساجد بسیاری را بنا کردند یا در ساخت و توسعه آن ها، نقش به سزایی داشتند. ضمنا خدمات رفاهی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و مالی ایشان، هیچ گاه از ذهن مردم متدین و ولایت مدار بهشر مازندران و شهرری و رزمندگان هشت سال، دفاع مقدس پاک نمی شود.

 

آیت الله سید رضا حسینی مازندرانی سابقه ای دراز در مبارزه با طاغوت و نشر و توزیع منویات امام خمینی رحمت الله علیه دارند .

 

آیت الله حسینی مازندرانی که دارای اجازات از بسیاری مراجع معظم تقلید از جمله آیات عظام ، امام خمینی(ره) ، شاهرودی (در نجف) (ره)، مقام معظم رهبری، گلپایگانی (ره)، مرعشی نجفی (ره) ، فاضل لنکرانی (ره) ، مکارم شیرازی ، نوری همدانی، علوی گرگانی و  …هستند، خدمات بسیاری بعد از انقلاب برای تعمیر و نگهداری تعدادی از مدارس علمیه تهران از جمله فیلسوف الدوله، اقصی، محمودیه  و همچنین تأسیس مسجد سیدالشهدای شهرری، مسجد جامع متکازین و مسجد روستای برما  مازندران، و برخی امور دینی، فرهنگی، بهداشتی و رفاهی در برخی  از نقاط دیگر کشور مانند تاسیس خانه بهداشت روستای متکازین و جاده روستایی داشتند. خدمات بنده، بی شمار است که شمارش و نگاش آن ها، به زمانی مفصل نیاز دارد.

 


آیت الله حسینی مازندرانی مقدمات را از خدمت آیت الله کوهستانی (ره) در مازندران استفاده کرد و برای تحصیل سطوح عالی حوزوی و همچنین درس خارج عازم قم شد و در آن شهر مقدس، خارج را از آیات عظام، امام خمینی (ره)، میرزا هاشم آملی(ره)، گلپایگانی(ره)، مرعشی نجفی (ره)، و … و سطوح را از محضر آیات، سلطانی طباطبایی (ره)، مشکینی (ره)، ستوده (ره)، اعتمادی (ره)، سبحانی و ... بهره مند شدند و تاکنون نزدیک به 1000 طلبه برای ترویج و تبلیغ معارف و ارزش های اسلامی تربیت کرده اند.

 


ایشان نقش مهمی در تهیه و توزیع اعلامیه دسته جمعی علیه طاغوت داشته اند که در کتاب مرحوم آیت الله علی دوانی درج شده است. استاد اخلاق حوزه علمیه، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نقش مهدی در  تشکیلِ کمیته انقلاب، دادگاه انقلاب، پاسگاه های متعدد نیروی انتظامی و تقویت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس داشتند.سال های طلبگی

ایشان درباره سال های طلبگی خود فرمودند: با توجه به علاقه ای که به دروس دینی داشتم از نوجوانی  وارد حوزه علمیه کوهستان در استان مازندران شدم و مقدمات را نزد آیت الله کوهستانی(ره) فرا گرفته و برای تحصیل سطوح عالی و درس خارج عازم قم شدم؛ در این شهر مقدس ابتدا برای تحصیل واردِ مدرسه علمیه فیضیه شدم که آن موقع، مرحوم حاج آقا علمی از طرف آیت الله العظمی بروجردی(ره)، متصدی مدرسه بود.

 


آن روزگار فیضیه مانند امروز امکانات رفاهی برای سکونت نداشت و زمانی که وارد فیضیه شدم، در اتاقی کوچک و مرطوب طبقه اول ساکن شدم، در آن زمان به قدری محیط زندگی مدرسه نامناسب بودکه در هر اتاقی به راحتی عقرب های سیاه در رفت و آمد بودند، حتی یادم می آید در بخشی از مدرسه که مخصوص قراردادن ظروف بود، روزی یکی از طلبه ها با  دو مار مواجه شده، لذا شب ها یک شخص پاکستانی به نام آقای ترابی مامور بود تا در مدرسه گشت زده و عقرب ها را بکشد.رسائل  را نزد آیت الله العظمی سبحانی و مکاسب را در نزد آیت الله العظمی مشکینی و کفاتین را هم در محضر آیت الله سلطانی طباطبایی گذراندم. درس خارج هم  از محضر حضرات آیات عظام؛ امام خمینی(ره)، میرزاهاشم آملی(ره)، گلپایگانی(ره) و مرعشی نجفی(ره) و تعدادی دیگر از اعاظم، بهره بردم.ورود به مدرسه علمیه آیت الله العظمی بروجردی (ره)پس از مدتی برای ادامه تحصیل به مدرسه علمیه آیت الله العظمی بروجردی «خان» رفتم. آن موقع آیت الله مجتبی اراکی متولی بود؛ البته برای ورود به این مدرسه امتحان مکاسب می گرفتند و اگر کسی  قبول می شد، اجازه ورود  به مدرسه را داشت. آقایانی چون آیات مقتدایی، انصاری شیرازی و نورمفیدی هم آنجا بودند.

 


در مدرسه ای که زمان مرحوم آیت الله العظمی بروجردی ساخته شد، بنده در طبقه سوم آن، یک اتاق انفرادی داشتم. همسایه بنده در اطاق سمت راست، مرحوم آیت الله انصاری شیرازی و در سمت چپ، حضرات آیات؛ عبایی خراسانی، عمیدزنجانی، فرزندِ مرحوم آیت الله العظمی بروجردی، مقتدایی، مرحوم مروی، نورمفیدی و تعدادی دیگر از اعلام بودند.

 
 حضرت آیت الله حاج سید رضا حسینی مازندرانی در میانسالی


ایشان در گفت و گویی با اصحاب رسانه های مختلف از نقش عظیم و مهم ولی فقیه در تأمین امنیت و تداوم راه انقلاب سخن گفتند و تأکید کردند: به برکت ولی فقیه هیچ کشوری به اندازه ایران دارای امنیت و رفاه نیست همچنان که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی منطقه به دلیل نداشتن ولی فقیه و رهبر الهی، همه روزه دچار ناامنی هستند .
تلاش بسیار برای تأسیس و نگهداری تعدادی از مساجد و حوزه های علمیهمؤسس و مسئول مدرسه علمیه امام حسین (ع) گفت: این مدرسه را بعد از پیروزی انقلاب تأسیس کردم و البته بعد از انقلاب نیز در تجهیز و تعمیر مدارسی مانند فیلسوف الدوله، اقصی، محمودیه و … تلاش بسیاری داشتم که در این میان بیشترین تلاش را برای ایجاد و گسترش فضاهای رفاهی مدرسه فیلسوف الدوله داشته ام. تلاش ویژه بنده در تعمیر و بازسازی مدرسه علمیه فیلسوف الدوله به ویژه در ساخت حمام، آشپزخانه و سایر سخت و سازها و تعمیرات اساسی بود.

 

وی ادامه داد : قبل از پیروزی انقلاب، مسجد امام حسین (ع) را در شهرری تأسیس کردم و بعد از انقلاب نیز تصمیم گرفتم مدرسه ای به همین نام برای تربیت طلاب و علمای دین راه اندازی کنم. ضمنا مسجدی به نام امام حسین(ع) پیش از ساخت مسجد توسط بنده، به نام امام حسین(ع) در شهرری وجود نداشت .


ایشان پس از جند سال فعالیت خالصانه در مدرسه فیلسوف الدوله و تعمیر و تکمیل آن، مدیریت آن را به دلیل سکونت در شهرری و بعد مسافت تا تهران، به آیت الله حق شناس (ره) تحویل دادند.


برگزاری درس خارج


از نکات مهم و جالب توجه اینکه درس فقهِ حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور، شنبه هر هفته از ساعت 6:45 تا 7:30 صبح در مدرسه علمیه امام حسین (ع)، برگزار می شود. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، قریب به 15 سال است درس فقه برای علمای شهرری در مدرسه علمیه امام حسین (ع) دارند.


طلابی که از نافله شب، مدد می گیرند

آیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه طلاب این مدرسه سه وقت نماز را به جماعت در این مسجد می خوانند، خاطرنشان کردند: تعداد بسیار زیادی از طلاب در نیمه های شب برای اقامه نماز شب بیدار شده، مشغول تهجد و راز و نیاز با خداوند می شوند، سپس نماز صبح را اقامه کرده و بعد از آن دعای عهد و زیارت عاشورا می خوانند که همه اینها برای توفیق یافتن یک طلبه مفید است.

 
طلاب با جان و دل به تذکرات اخلاقی حضرت آیت الله حسینی مازندرانی گوش می دهندامام جماعت مسجد امام حسین (ع) شهرری افزودند: برای آنکه یک طلبه در مسیر خدمتگزاری به دین، مردم و انقلاب اسلامی موفق باشد باید مقید به نماز شب، زیارت عاشورا و زیارت جامعه کبیره، باشد همچنان که امام زمان (عج) شیعیان را به این سه موضوع توصیه کردند.

 


تولیت مدرسه علمیه امام حسین (ع) با تاکید بر اینکه طلبه در صورت افزایش اخلاص و ارتباطش با خداوند و تقوی الهی به سوی گناه و فساد کشیده نمی شود، اظهار داشتند: نافله شب موجب افزایش رزق، نورانی شدن چهره، طول عمر و استجابت دعا می شود.
ایشان تصریح کردند : اینکه انسان در دل شب بیدار شده و در گوشه ای خاصه مسجد مشغول تهجد و راز و نیاز شود موجب موفقیت او می شود. همچنان که تمام مراجع گذشته، این چنین بوده اند.
از سخنرانی در شهرری تا دستگیری توسط ساواک


آیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه بنده قبل از انقلاب توسط آیت الله العظمی سیدمحمدرضا گلپایگانی از مراجع معظم تقلید برای تبلیغ و سخنرانی به شهرری آمدم، خاطرنشان کردند:  به دنبال درخواست های مکرر مردم از حضرت آیت الله العظمی گلپایگانی (ره)، به شهرری هجرت کردم. در واقع  آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) به بنده فرمودند: در شهرری ماندگار شوید. به ایشان گفتم یکی از مسئولان آن مسجدی که برای تبلیغ رفتم ساواکی است و مرا خیلی اذیت می کند لذا اگر اجازه دهید برگردم اما ایشان فرمودند با توجه به استقبال گسترده مردم از شما، در شهرری بمانید.


ایشان ادامه دادند: با توجه به اینکه در شهرری مسجدی به نام امام حسین نبود تصمیم گرفتم مسجدی به این نام بنیان گذارم هرچند از سوی مأموران طاغوت بسیار اذیت شدم زیرا مسجد، از ابتدا خارج از محدوده بود.

دیدار با امام خمینی(ره) در قم در ابتدای انقلاب اسلامی


امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب در قم ساکن بودند. تعدادی از دوستان انقلابی با پای پیاده از مازندران برای دیدار معظم له ابتدا به تهران آمدند و شب در خیابان ایران، در منزل یکی از دوستان، شام مهمان بودند. با بنده تماس گرفتند که برای شام تشریف بیاورید. بنده نیز به آن جا که مرحوم آیت الله طالقانی و مرحوم آیت الله طاهری گرگانی نیز تشریف داشتند، رفتم.


آن دوستان انقلابی، صبحانه مهمان بنده در شهرری بودند و ناهار را در بهشت زهرا تناول فرمودند، سپس پای پیاده به قم رفتند و بنده هم به آن ها ملحق شدم و آن جمعیت مشتاق امام و انقلابی را در قم، خدمت امام(ره) بردم. در آن دیدار، خدمت امام عرض کردم: عزیزانِ حاضر، مشتاق مبارزه هستند و اگر دستور بدهید به کردستان برای مبارزه با ضد انقلاب بروند. امام خمینی(ره) پس از صحبت های بنده، از آن ها تشکر کردند. عکس ذیل، در این دیدار گرفته شد. 
دیدار با امام خمینی(ره) در قم در ابتدای انقلاب اسلامی

سال های مبارزه با طاغوت

قبل از انقلاب به منظور ترویج و تبلیغ اندیشه های امام خمینی(ره) سخنرانانی در مسجد دعوت می کردیم و در تظاهرات های قبل از پیروزی انقلاب اینجانب خط دهی و هدایت مردم را برعهده داشتم و مردم هم در خط امام بودند. علاوه بر اینها اینجانب بر علیه طاغوت اعلامیه های دسته جمعی با شهید بهشتی و مطهری می نوشتیم و منتشر می نمودیم.


خاطرم هست که در یکی از سخنرانی هایی که اینجانب در شهرری داشتم، رژیم به ما حمله کرد، مردم متفرق شدند و ما مجبور شدیم در کوچه ای در منزل شخصی ساعت ها پنهان شویم بعد از آنکه جمعیت متفرق شد و منطقه به آرامش رسید، بنده به سمت منزلمان رفتم که دیدم، جمعیت بسیاری در مقابل منزل ما تجمع کرده اند و فکر می کردند من توسط رژیم کشته شده ام.خدمات اجتماعی و رفاهی بی شمار


نماینده آیت الله العظمی گلپایگانی در شهرری با اشاره به اینکه بنده در ساخت چند مسجد از جمله مسجد سیدالشهدای شهرری و مسجد جامعی در مازندران و خانه بهداشت و جاده روستایی و بسیاری فعالیت های عمرانی و خدماتی دیگر داشته ام، تصریح کردند: مسئولیت کمیته انقلاب اسلامی از شهرری و ورامین گرفته تا حسن آباد، قیامدشت و اسلام شهر، بر عهده من بود. همچنین با حکمی از طرف برخی از بزرگان از جمله مرحوم آیت الله مشکینی، دادگاه انقلاب اسلامی را در شهرری تأسیس کردم. همچنین کلانتری های متعددی در شهرری، 13 آبان، مولوی، غیاثی و ... راه اندازی و مدیریت کردم. در این مدت، تمام کلانتری ها و پاسگاه ها، مامن مردم و نیروهای انقلاب بود. ضمنا برنامه های دینی و مذهبی بسیاری مانند اقامه نماز، سخنرانی های اسلامی و ... برگزار می شد که با استقبال نیروها روبرو می شد.سال های حضور در جبهه های حق علیه باطل: دستان آویزان رزمنده


موسس و مسئول مدرسه علمیه امام حسین (ع) با تاکید بر اینکه در طول هشت سال جنگ تحمیلی این مسجد و مدرسه، پایگاهی برای اعزام نیروها و تامین اقلام و اجناس مورد نیاز جبهه ها شده بود، خاطرنشان کردند: بنده در دوران دفاع مقدس در بسیاری از جبهه ها از جمله خرمشهر، اهواز،  عین خوش، مسج سلیمان، کردستان، دشت عباس و … حضور داشتم و حتی در زمان آزادسازی خرمشهر در آنجا بودم؛ یکی از صحنه هایی که در ذهنم ماندگار شده است دستان آویزان شده یکی از رزمندگان است در حالی که هیچ احساس شکایت و یا ناراحتی نداشت. مدارک فعالیت بنده در جبه های حق علیه باطل در جامعه روحانیت مبارز تهران، موجود است. ضمنا 13 کامیون اجناس از کهریزک به جبهه ها فرستادم که فیلم های آن موجود است.

 
حضور آیت الله حسینی مازندرانی در کردستان در دوران دفاع مقدس


آیت الله حسینی مازندرانی با اشاره به اینکه بنده مدتی مسئولِ مدرسه علمیه حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) بودم، گفت: در آن سال ها، اقدامات بسیاری برای تجهیز و بازسازی مدرسه و رفاه بیشتر طلاب و اساتید انجام دادم.
ایشان ادامه دادند: هرچه طلبه تربیت شود برای خدمت به دین اسلام و انقلاب است؛ البته طلاب باید مطیع ولی فقیه باشند همچنان که امام خمینی (ره) فرمودند پشتیبان ولی فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد.

عشق به امام و رهبری؛ خنثی کننده توطئه های دشمن

آیت الله حسینی مازندرانی با تاکید بر اینکه الحمدالله با گذشت 36 سال از عمر انقلاب عشق و محبت مردم به نظام، انقلاب، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای، بیشتر شده است، اظهار داشت: این در حالی است که دشمن، تبلیغات سوء بسیاری برای جدایی مردم از انقلاب انجام داده است. اما به لطف خداوند متعال، هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم در صحنه های مختلف انقلاب، موفق نبوده اند.


امام جماعت مسجد امام حسین (ع) شهرری تصریح کرد: به برکت نفس پاک امام و مقام معظم رهبری، راهپیمایی 22 بهمن و روز قدس و سایر مناسبت های ملی و انقلابی، هرسال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود. همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند: دشمن در 22 بهمن ضربه متقابلی از مردم دریافت می کند.مؤسس و مسئول مدرسه علمیه امام حسین (ع) شهرری خاطرنشان کرد: اساس و ریشه انقلاب، روحانیت بود و در رأس آنان، امام خمینی (ره) قرار داشتند و بعد از ایشان، حضرت آیت الله خامنه ای، عهده دار زعامت انقلاب اسلامی هستند.

نقش اساسی ولی فقیه در امنیت کشوراستاد اخلاق حوزه علمیه ادامه دادند: به برکت ولی فقیه، هیچ کشوری به اندازه ایران دارای امنیت و رفاه نیست همچنان که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی منطقه به دلیل نداشتن ولی فقیه و رهبر الهی، همه روزه دچار ناامنی هستند.

 


آیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه اگر خدای ناکرده روزی پشتیبان ولی فقیه نباشیم، دچار مشکلات متعددی خواهیم شد، اظهار داشت: هر کشوری بود بی شک تحت تاثیر تحریم های بسیار دشمن قرار می گرفت؛ اما به دلیل ارتباط با امام زمان (عج)، دعای حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و مؤمنان و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری، کشور و انقلاب حفظ شده است.

 

ایشان خاطرنشان کردند: امام (ره) فرمودند: «به من نگویید رهبر، بلکه بگویید خدمتگزار»، لذا مسئولان بر همین سیاق و به تبعیت از رهبر کبیر انقلاب اسلامی، قدردان مردم باشند و برای رفع مشکلات آنان تلاش کنند.


استاد اخلاق حوزه علمیه، با بیان اینکه مهمترین مشکلات فعلی کشور، تورم و بیکاری است، تأکید کردند: باید دولت و مسئولان برای رفع این مشکلات تلاش کنند.خاطره ای جالب انگیز از آیت الله محمدتقی ستودهاین شاگرد برجسته مراجع تقلید در بخش دیگری از این گفت وگو خاطره ای جالب از آیت الله ستوده نقل کردند: روزی آیت الله محمدتقی ستوده که بنده لمعه را نزد ایشان می خواندم بعد از اتمام درس، خطاب به طلاب فرمودند: آقایان طلاب! فرزند بنده درگذشت، با این وجود بنده برای تدریس آمدم وحالا که کلاس تمام شد اگر اجازه بدهید، از خدمتتان مرخص شوم. ایشان باوجودِ رحلت فرزندشان، درس را تعطیل نکردند.  چنین استادی، هم اکنون، کم پیدا می شود.

 

ایشان ادامه دادند: جای خالی مراجع و علمای بزرگی همانند آیات عظام، امام خمینی(ره)، بروجردی(ره)، میرزاهاشم آملی(ره)، گلپایگانی(ره)، مرعشی نجفی(ره)، میرزا جواد آقا تبریزی(ره) و مشکینی(ره) و آیاتی مانند ستوده(ره)، اعتمادی(ره) و کوهستانی(ره) در حوزه ها احساس می شود. البته علمای بزرگواری حضور دارند که منشأ معنویت و تواضع در حوزه ها هستند.


این استاد حوزه در همین ارتباط با اشاره به شخصیت علمی واخلاقی آیت الله سلطانی گفتند: ایشان از اوتاد بودند و با وجود اینکه در درجات علمی و اخلاقی والایی بودند، بسیار به طلاب احترام می گذاشتند. ضمن اینکه اکثرِ مراجع و بزرگان حوزه از محضر ایشان، مستفیذ شدند.

اهمیت تقویت بعد اخلاقی و معنوی طلابآیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه یکی از ضروریات اصلی حوزه ها که نیاز جدی به آن وجود دارد، برگزاری درس اخلاق برای طلاب است، خاطرنشان کردند: باید حوزه ها از جنبه معنوی تقویت شوند هرچند در بعد مالی نیز طلاب نیاز به رسیدگی دارند. البته درس اخلاق، نیاز ضروری حوزه های علمیه است.


مسئول مدرسه علمیه امام حسین (ع) با بیان اینکه امام (ره) فرمودند: آقایان علما! ذی طلبگی را حفظ کنید، عنوان کرد: امام خمینی (ره) اجازه ندادند دولت به حوزه کمک کند حتی با وجود اینکه دولت، اسلامی است.


آیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه چون نیت امام پاک و تمام هدفش برای خدا بود انقلاب پیروز شد، اظهار داشتند: هیچکس باور نمی کرد نظامی 2500 ساله نابود شود.
این استاد حوزه با اشاره به اینکه طلاب، تقوای الهی را رعایت کنند، گفتند: تقوا بهترین سرمایه است به طوری که اگر تقوی و علم با هم باشد طلبه موفق است و علم بی تقوی، ثمره ای ندارد. در واقع برای یک فردِ روحانی، تقوا و علم، لازم و ملزوم هستند و علمِ بدون تقوا، بی ثمر است.طلاب، اخلاص، تقوی و قصد غربت را جدی بگیرندآیت الله حسینی مازندرانی با تاکید بر اینکه اگر طلبه ای تقوا داشته باشد امورش به خوبی منتهی می شود، تصریح کرد: اگر کسی اخلاص، تقوا و قصد غربت داشته باشد خدا امورش را حل و به او کمک می کند. همچنان که امور مدرسه علمیه امام حسین (ع) در نتیجه این سه ویژگی، اداره می شود.


موسس و مسئول مدرسه علمیه امام حسین (ع) در پایان خاطرنشان کرد: انسان در نتیجه اخلاص، تقوا و قصد قربت به همه چیز می شود و اگر اینها نباشد، موفق نخواهد شد.مردم داری و مهمان نوازیآیت الله سیدرضا حسینی مازندرانی، علیرغم حضور افراد منزل، شخصاً پذیرایی از مهمان ها را بر عهده می گیرند که نشان از شخصیت والا و اخلاص ایشان دارد.

 


تورقی بر کتاب زندگانی حضرت آیت الله حاج سیدرضا حسینی مازندرانی (حفظه الله) در قابِ تصویر

 

 
 

 

 
 
 
 
    (طبق گزارشِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تمامی افرادِ حاضر در این عکس به غیر از آیت الله حسینی مازندرانی، شهید شدند)

 

 


 
 

 


 

 

 
    
 

 

 


 


تعدادی از اجازات حضرت آیت الله حسینی مازندرانی
 
 
 
 

 

آدرس مسجد جامع و حوزه علمیه امام حسین(ع)
 شهرری، سی متری خیابان امام‌حسین(ع)، روبروی سپاه پاسداران، خیابان شهید صاحب‌الزمانی، کوچه 14


آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(1)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(2)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(3)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(4)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(5)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(6)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(7)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(8)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(9)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(10)

آیت-الله-حسینی-مازندرانی-(11)

آیت الله حسینی مازندرانی (1)

آیت الله حسینی مازندرانی (2)

آیت الله حسینی مازندرانی (3)

آیت الله حسینی مازندرانی (4)

آیت الله حسینی مازندرانی (5)

آیت الله حسینی مازندرانی (6)

آیت الله حسینی مازندرانی (7)شماره حضرت استاد : 09121125170

حاج داود حسینی مازندرانی : 09193056288

مرتضی خواجوند سریوی : 09391985870برای این پست 3 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • چهار شنبه 12 اسفند 1394 - 11:44 علی

  سلام راه های تماس با دفتر مسجدو حوزه ایشون چیه؟ ممنون میشم اگه اطلاع بدید

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
  شنبه 15 اسفند 1394 - 20:06 سایت خبری تحلیلی روستای متکازین

  با سلام . شماره ای در خاطرم نیست . ولی اگر کاری دارید بنده محضرشان می رسانم . 09391227433 با تشکر

  پاسخ به نظر
  + 1 - 0
  یکشنبه 16 اسفند 1394 - 13:38 صدای بهشهر

  با عرض سلام . شماره حضرت استاد: 09121125170 حاج داود حسینی مازندرانی: 09193056288 مرتضی خواجوند سریوی: 09391985870

  پاسخ به نظر
  + 0 - 0
 • چهار شنبه 12 اسفند 1394 - 11:46 علی

  سلام شماره های تماس با ایشون را تو گزارش می زارید؟ تشکر

  پاسخ به نظر
  + 0 - 1
 • چهار شنبه 12 اسفند 1394 - 17:06 جواد علیرضایی

  خداوند عمر طولانی به ایشان عنایت فرماید.

  پاسخ به نظر
  + 4 - 1
دیدگاه شما در مورد : آیت الله حسینی مازندرانی

آیت الله حسینی مازندرانی تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا