امروز چهار شنبه 30 خرداد 1397 ساعت 12:26:43

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4519 - تاریخ انتشار : یکشنبه 16 خرداد 1395 - ساعت: 12:00

چاپ

پیروزی سخت والیبال ایران مقابل ونزوئلا


ملی‌پوشان والیبال ایران با پیروزی مقابل ونزوئلا در یک بازی پنج سته به کار خود در مسابقات انتخابی المپیک پایان دادند.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از تسنیم،تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک با ترکیب میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، حمزه زرینی،‌ آرمین تشکری، مصطفی شریفات، مهدی مهدوی و فرهاد ظریف (لیبرو) به میدان رفت تا هر دو قطر پاسور ایران (شهرام محمودی و امیر غفور) در این بازی با نظر لوزانو استراحت کنند.

بازیکنان ایران که در بازی قبلی مقابل لهستان، صعود خود به المپیک را قطعی کرده بودند با خیال راحت به‌دنبال پیروزی بودند و توانستند با دفاع و سرویس بهتر در ست نخست 25 بر 23 به پیروزی برسند. تیم ملی ایران در پایان ست نخست 14 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع، سه امتیاز از سرویس و شش امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 15 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع و شش امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

تیم ملی ایران در آغاز ست دوم با سرویس‌های حمزه زرینی 6 بر 4 پیش افتاد و در امتیاز 8 بر 5 برای نخستین وقت استراحت فنی، نزد مربی خود رفت. دومین وقت استراحت فنی با سرویس و دفاع‌های بهتر بازیکنان ایران در امتیاز 16 بر 13 به‌دست آمد. در این ست، سعید معروف هم در دقایقی به زمین آمد. امتیازات حساس این ست اما به بازیکنان ونزوئلا تعلق گرفت و نتیجه آن 29 بر 27 به سود نماینده بدون پیروزی آمریکای جنوبی رقم خورد.

تیم ملی ایران در پایان ست دوم 30 امتیاز از حمله، سه امتیاز از دفاع، چهار امتیاز از سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 34 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع و 13 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

تیم ونزوئلا در ست سوم نیز همچنان باانگیزه‌تر از ایران بود و بازیکنان این تیم می‌خواستند مسابقات انتخابی المپیک را با پیروزی تمام کنند. آنها در این ست نیز 25 بر 21 پیروز شدند.

تیم ملی ایران در پایان ست سوم 43 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، شش امتیاز از سرویس و 19 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 49 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

شاگردان لوزانو در ست چهارم نشان دادند که ترکیب ذخیره‌های ایران هم تمایلی به باخت حتی مقابل یک تیم با انگیزه ندارد. حملات بازیکنان ونزوئلا به مراتب مؤثرتر از بازیکنان ایران بود، اما حریف آمریکای جنوبی در سرویس به گرد پای بازیکنان ایران هم نرسید. ست چهارم با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

تیم ملی ایران در پایان ست چهارم 57 امتیاز از حمله، هشت امتیاز از دفاع، 9 امتیاز از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 63 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

کسب سه امتیاز متوالی توسط بازیکنان ایران در آغاز ست پنجم، سرمربی ونزوئلا را مجبور کرد از نخستین وقت استراحت خود استفاده کند. دو تیم در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران برای وقت استراحت فنی نخست نزد مربیان خود رفتند. برتری مطلق در این ست برای بازیکنان ایران بود و شاگردان لوزانو 15 بر 8 برنده این ست و 3 بر 2 برنده آخرین مسابقه خود شدند.

تیم ملی ایران در پایان ست پنجم 57 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع، 9 امتیاز از سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ونزوئلا 63 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.دیدگاه شما در مورد : پیروزی سخت والیبال ایران مقابل ونزوئلا

پیروزی سخت والیبال ایران مقابل ونزوئلا تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا