امروز شنبه 01 اردیبهشت 1397 ساعت 02:54:49

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4567 - تاریخ انتشار : دوشنبه 24 خرداد 1395 - ساعت: 11:59

چاپ

سلاح پیامبران چیست


16848

 

سلاح پیامبران چیست

استاد حوزه علمیه گفت: امام رضا(ع) به اصحابشان فرمود: بر شما باد به اسلحه پیامبران. عرض شد: اسلحه پیامبران چیست؟ فرمودند: دعا(اصول کافی، کتاب دعا).

 

تفسیر قرآن کریم و درس اخلاق آیت‌الله حسینی مازندرانی استاد اخلاق و سطوح عالی حوزه های علمیه در مسجد و حوزه علمیه امام حسین (ع) شهرری برگزار شد..

 

آیت‌الله سید رضا حسینی مازندرانی، تولیت و استاد اخلاق حوزه علمیه امام حسین(ع) گفت: دعای مردم در ماه رمضان مستجاب می‌شود مگر چند دسته: کسی که کینه برادر دینی خود را در دل دارد و عاق والدین.

 

وی با بیان اینکه طبق کلام معصوم، دعا مغز و بنیان اعمال است تشریح کرد:

 

حسنه در دعای «رَبَّنا آتِنا فِی الدُّنْیا حَسَنَةً وَ فِی الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنا عَذابَ النَّارِ» در دنیا زن خوب و در آخرت، سعادت و رهایی از آتش جهنم است.

 

این استاد اخلاق حوزه گفت: پیامبران راه هدایت را به انسانها نشان داده‌اند هرچند برخی قلوب ناپاکیزه، دچار گمراهی و خسران می شوند.

 

وی با اشاره به حدیثی از امام باقر(ع) که فرمودند «الدعا یرد القضا» دعا مشکلات و گرفتاری‌ها را برطرف می کند. گفت: امام صادق (ع) هم دعا را نوعی از عبادت می‌دانند.

 

استاد سطوح عالی حوزه ادامه داد: وقتی که دعا می‌کنید از خدا زیاد بخواهید؛ بنده زمانی از خدا، 20 سفر حج خواستم. وقتی تمام شد 20 سفر دیگر خواستم. وقتی تمام شد اندیشیدم که چرا از ابتدا 100 سفر حج طلب نکردم! بنابراین از خدا خواسته های بزرگ، مهم و ارزشمند بخواهید.

 

آیت‌الله حسینی مازندرانی تشریح کرد: پیامبراکرم می‌فرماید: چهار کس هستند که هیچ وقت دعایشان برنمی‌گردد و درهای آسمان برای آنها باز است و به عرش می‌رسد و آن دعای پدر برای فرزند. مظلومی که ظلمی بر او شده است. کسی که عمره مفرده به جا می‌آورد تا به وطنش برگردد و روزه‌دار تا زمانی که افطار کند.

 

استاد اخلاق و تولیت حوزه علمیه امام حسین(ع) شهرری به سه روایت پیرامون دعا اشاره کرد و افزود: امام صادق(ع) می‌فرماید:« برتو باد به دعا زیرا در آن دوای هر دردی است.» و خاتم‌الانبیا(ص) هم در این باره می‌فرمایند: « الدعا مخ العباده دعا مغز عبادت است.» و پیامبراکرم(ص) در روایت دیگری فرموده است: « بهترین عبادت، دعا است.»

 

آيت‌الله سید رضا حسینی مازندرانی در پایان جلسه تفسیر یادآور شد : امام رضا(ع) به اصحابشان فرمود: بر شما باد به اسلحه پیامبران. عرض شد: اسلحه پیامبران چیست؟ فرمودند: دعا(اصول کافی، کتاب دعا).

دیدگاه شما در مورد : سلاح پیامبران چیست

سلاح پیامبران چیست تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا