امروز شنبه 01 اردیبهشت 1397 ساعت 02:55:20

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4630 - تاریخ انتشار : جمعه 04 تیر 1395 - ساعت: 13:58

چاپ

اصفهان شهر برتر صنایع دستی جهان


اصفهان شهر برتر صنایع دستی جهان شده است.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان  گفت: شهر اصفهان از ایران با 199رشته صنایع دستی گوی سبقت را از شهر جی پور هندوستان ربود و علاوه بر کسب رتبه برتر در شورای جهانی صنایع دستی به عنوان شهر برتر صنایع دستی در جهان شناخته شد. 

فریدون اله یاری به ثبت مقبره کاوه آهنگر در فهرست آثار ملی به همراه یازده اثر تاریخی دیگراین شهرستان اشاره کردوگفت: تاکنون فقط پل تاریخی اورگان و خانه تاریخی معظم الملک ثبت ملی شده و12 اثر بزودی در فهرست آثار ملی قرار می گیرند.
وی همچنین به وجود 68تپه تاریخی در شهرستان چادگان اشاره کرد و گفت: قدمت10 تپه تاریخی به هزاره های قبل از میلاد میرسد و با استخراج آثار تاریخی از این تپه ها سایت موزه ها در محل کاوش و موزه های مردم شناسی و باستان شناسی در شهرستان چادگان تاسیس خواهد شد.
فریدون اله یاری به تبدیل زیارتگاه امامزاده عبداله بن زید حسنی(ع)  شهر رزوه به محل گردشگری مذهبی شهرستان چادگان اشاره کرد و گفت: با تدوین بانک اطلاعاتی و فرصت های سرمایه گذاری ازظرفیت های شهرستان چادگان، اطلاعات در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار خواهد گرفت.


دیدگاه شما در مورد : اصفهان شهر برتر صنایع دستی جهان

اصفهان شهر برتر صنایع دستی جهان تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا