امروز چهار شنبه 30 خرداد 1397 ساعت 12:27:44

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4760 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 مرداد 1395 - ساعت: 11:44

چاپ

مصر مقصد پناهندگی گولن؟


به گزارش صدای بهشهر به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، بکر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی اظهار داشت: آنکارا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد،‌ فتح الله گولن (روحانی ترک تبار ساکن آمریکا و از جمله مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه) قصد فرار از آمریکا و پناهندگی به یکی از پنج کشور مصر، مکزیک،‌ کانادا،‌ استرالیا و یا آفریقای جنوبی را دارد.

بوزداغ در ادامه گفت: پیش‌بینی می‌کنیم گولن برنامه‌ریزی کرده به یکی از این پنج کشور که با ترکیه توافقنامه بازگرداندن افراد تحت تعقیب را ندارند، فرار کند.

وزیر دادگستری ترکیه افزود:‌ آنکارا تاکنون چهار نامه برای واشنگتن در مورد بازداشت گولن و بازگرداندنش به ترکیه جهت انجام تحقیقات ارسال کرده است و مسئولان آمریکا نیز آمادگی خود را برای همکاری با ترکیه در این زمینه اعلام کرده‌اند اما خودداری واشنگتن از تحویل گولن می‌تواند به روابط دوجانبه میان دو کشور آسیب بزند.

بوزداغ در بخش دیگری از این گفتگو برخی گزارش‌ها مبنی بر شکنجه افراد بازداشت‌شده در پرونده کودتای اخیر این کشور در جریان تحقیقات را تکذیب کرد.

عفو بین‌الملل پیش از این اعلام کرده بود که افراد بازداشت‌ شده در این پرونده از سوی مسئولان امنیتی ترکیه شکنجه می‌شوند.

وزیر دادگستری ترکیه در توضیح زخم‌هایی که روی صورت آکین اوزتورک، فرمانده پیشین نیروی هوایی ارتش ترکیه و از جمله افراد بازداشت شده در این کودتا دیده شده، گفت:‌ او مورد ضرب قرار نگرفته بلکه زخم‌هایی که روی صورت و گوشش وجود دارد مربوط به فرود اضطراری هلی‌کوپترش است که بر فراز پایگاه هوایی اقنجی هدف قرار گرفت.دیدگاه شما در مورد : مصر مقصد پناهندگی گولن؟

مصر مقصد پناهندگی گولن؟ تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا