امروز جمعه 31 فروردین 1397 ساعت 17:22:52

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4911 - تاریخ انتشار : شنبه 20 شهریور 1395 - ساعت: 00:25

چاپ

توصیه مشفقانه ایران به اتحادیه عرب


سخنگوی وزارت خارجه ایران در توصیه‌ای مشفقانه از شورای وزیران اتحادیه عرب خواست که از حمایت های غیرسازنده خود از ریاض دست برداشته و قاطعانه از عربستان بخواهد کشتار و سرکوب مردم در سوریه، عراق، یمن و بحرین و حمایت از گروه های ترویستی در منطقه متوقف کند.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه شورای وزیران اتحادیه عرب اظهار داشت: بار دیگر سخنان یک سویه و نا حد نگرانه که برای خوش باش دیگران به تحریر در آمده است، شگفتی ساز می‌نماید. توصیه مشفقانه جمهوری اسلامی ایران به آن شورا ، نیک اندیشی ، راست گفتاری  و گشودن چشمان خود بر واقعیت ها است؛ حمایت یک جانبه گرایانه و تعصب ورزانه و حتی بیداد "گرایانه"سران و شورای وزیران خارجه از برخی اعضای اتحادیه در سالهای اخیر نه تنها هیچ کمکی به حل و فصل  مصائب و معضلات، بحران ها و سوءتفاهمات بین کشورهای منطقه و  در درون  اعضای آن اتحادیه نکرده است  که بی شک این یک سویه انگاری موجب بیداد گری‌های پر شمار و بی سامانی، ناامنی و بی ثباتی تمام منطقه و شوربختانه موجب بی شرمی و وقاحت بیشتر ریاض در کشتار مردم بی گناه برخی از کشورهای عرب منطقه شده است.


قاسمی افزود:  اگر این شورا در تمایلش برای کمک به همزیستی مسالمت آمیز بین کشورهای منطقه صادق است و اراده‌ای جدی برای ایجاد همگرایی و تقویت حسن همجواری در  منطقه دارد، ضروری است تنها برای یکبار از حمایت های غیرسازنده خود از ریاض دست بردارد و در کوشش و کششی سازنده،  قاطعانه از عربستان بخواهد کشتار و سرکوب مردم در سوریه، عراق، یمن و بحرین و حمایت از گروه های ترویستی  ساخته و پرداخته خود در منطقه را متوقف کند.

وی هشدار داد: استمرار روند موجود و حمایت‌های دانسته و نادانسته می‌تواند در اندک زمانی خود این کشورها را گرفتار سیاست‌های بی ثبات ساز ریاض کند.


 سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: انتظارات به حق قربانیان و خانواده های شهدا و مجروحان و آسیب دیدگان حادثه سال گذشته در منا تنها "کشف حقیقت" و پاسخگویی دولت ریاض در قبال این حادثه و ده ها حادثه ای است که همه ساله در جریان  مراسم  حج ابراهیمی رخ می دهد.دیدگاه شما در مورد : توصیه مشفقانه ایران به اتحادیه عرب

توصیه مشفقانه ایران به اتحادیه عرب تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا