امروز چهار شنبه 30 خرداد 1397 ساعت 12:26:59

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 4946 - تاریخ انتشار : جمعه 02 مهر 1395 - ساعت: 20:50

چاپ

خریداران آیفون 7 بخوانند


به گزارش صدای بهشهر به نقل از ایسنا،ورود گوشی‌های آیفون ۷ به بازار با موج استقبال علاقه‌مندان در دنیا مواجه شده، اما با توجه به ورود قاچاقی این کالا به کشور خریداران این گوشی‌ها باید به برخی مسایل توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه دولت چند شرکت را برای وارد کردن گوشی‌های آیفون ۷ تعیین کرده است، اظهار کرد: مرکز توسعه و تجارت حدود ۹ شرکت را برای این منظور معرفی کرده است که برای وارد کردن گوشی‌های آیفون مجوز خواهند داشت و با فعال شدن طرح رجیستری، آن دسته از گوشی‌هایی که به صورت قانونی وارد کشور می‌شود و عوارض گمرکی داشته باشد، قطعا با مشکلی مواجه نخواهد شد.

محمود بنانژاد ادامه داد: تا زمانی که این شرکت‌ها مشخص نشده بود، میزان قاچاق بسیار بالا بود. این شرکت‌ها نیز به تازگی برای فروش و وارد کردن گوشی‌های اپل معرفی شده است و پیش از این عمده واردات گوشی‌های اپل به شکل غیرقانونی صورت می‌گرفت.

خریداران آیفون 7 بخوانند

رئیس اتاق اصناف مشهد خاطرنشان کرد: اگر طرح رجیستری فعال شود، قطعا کسانی که پیش از این گوشی اپل خریداری کرده‌اند، با مشکلی مواجه نخواهند شد و این طرح برای خرید گوشی پس از آن خواهد بود.  

وی اضافه کرد: متاسفانه براساس آمار بین ۸۰ تا ۹۰ درصد گوشی‌های بالای یک میلیون تومان به صورت قاچاقی وارد کشور می‌شود. البته برخی شرکت‌ها نیز خدمات پس از فروش برای این گوشی‌ها اعمال می‌کردند که این گارانتی با گارانتی اصلی متفاوت است.  

بنانژاد در مورد قیمت گوشی‌های اپل جدید اظهار کرد: قطعا با اعمال عوارض گمرکی قیمت این گوشی‌ها افزایش خواهد یافت،  اما مزیت آن قانونی بودن است. باید توجه داشت که امروز استفاده از گوشی‌های همراه از شکل نمایشی و تزیینی خود خارج شده و به عنوان یکی از ضروریات زندگی به‌شمار می‌رود. به همین جهت باید تمهیداتی در این زمینه اعمال شود که این نیاز به شکلی قانونی تهیه شود و وارد کردن آن به شکل قاچاق صرفه اقتصادی نداشته باشد.دیدگاه شما در مورد : خریداران آیفون 7 بخوانند

 خریداران آیفون 7 بخوانند تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا