امروز جمعه 31 فروردین 1397 ساعت 17:26:16

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5014 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 مهر 1395 - ساعت: 11:00

چاپ

عکس/موگای؛غار تاریخی شگفت‌انگیز


غار موگای که قدمت 1600 ساله دارد، با بیش از 2 هزار مجسمه رنگی و نزدیک به 45 هزار متر مربع نقاشی دیواری به یک مجموعه عظیمی از آثار بودایی تبدیل شده است.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از فارس،موگای یا همان غار هزار بودا در استان گانسو در چین و در مسیر جاده ابریشم واقع شده است. 

غار موگای از 492 پرستشگاه که حدود 25 کیلومتر را در برمی‌گیرد تشکیل شده است. مجسمه‌ها و نقاشی‌های بسیاری از بودا در این غار ترسیم شده که یک گنجینه هنری بسیار با ارزش را برای مردم تمام ادوار ساخته است. 

غار موگای که قدمت 1600 ساله دارد، با بیش از 2 هزار مجسمه رنگی و نزدیک به 45 هزار متر مربع نقاشی دیواری به یک مجموعه عظیمی از آثار بودایی تبدیل شده است. 

نقاشی‌های دیواری این غار فرهنگ اجتماعی، خانوادگی، داد و ستد، شغل، نوع پوشش و رنگ پوشش مردم چین را در بازه زمانی 1600 سال نشان می‌دهد. به همین دلیل به نقاشی‌های دیواری این غار "کتابخانه دیواری" نیز گفته می‌شود. 

 مقام مسئول تحقیقات، حفاظت و مدیریت این غار گفت: تا به حال به هیچ عکاسی اجازه عکس گرفتن از داخل غار داده نشده و علت آن حفظ میراث تاریخی غار موگای است. برای اولین بار از 10 اکتبر نهایتا تا 15 اکتبر به عکاسان اجازه بازدید و عکاسی از غار موگای داده شده است که با رعایت نکات زیست محیطی می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند. 

 دیدگاه شما در مورد : عکس/موگای؛غار تاریخی شگفت‌انگیز

عکس/موگای؛غار تاریخی شگفت‌انگیز تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا