امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 03:33:12

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5018 - تاریخ انتشار : شنبه 24 مهر 1395 - ساعت: 19:04

چاپ

این اقدام آمریکا پیام به ایران بود


بمباران حوثی ها که از حمایت تهران برخوردارند حامل این پیام است که اوباما مایل نیست در آستانه انتخابات ریاست جمهوری کشورش در مقابل تحریکات ایران از خود بی تفاوتی یا انفعال نشان بدهد.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از افکارنیوز، حمله آمریکا به پایگاه های راداری یمن به بهانه حمله موشکی حوثی های یمن به یک ناو آمریکایی و تحولات پس از آن، انعکاس رسانه ای گسترده ای داشته است و برخی رسانه های آمریکایی این حملات را پیام اوباما به تهران دانسته و برخی از احتمال رویارویی ایران و آمریکا سخن به میان آورده اند.

پایگاه خبری شبکه "سی ان ان" آمریکا (CNN) با انتشار گزارشی تحت عنوان "آمریکا درباره یمن: در صورتی که ما را تهدید کنید، واکنش نشان خواهیم داد"و همچنین پایگاه یاهو (Yahoo) در گزارشی تحت عنوان "حملات صورت گرفته در یمن خطر رویارویی آمریکا و ایران را در پی دارد" به انعکاس این تحولات پرداخته اند.

در این گزارشات آمده است: «چند ساعت پس از آنکه آمریکا سه سایت راداری یمن را در پاسخ به حملات موشکی حوثی ها به ناو "یو اس اس میسون" بمباران کرد، مقامات پنتاگون به روشنی اعلام کردند که در صورت نیاز باز هم پایگاه های مختلف یمن را هدف خواهند گرفت. از سوی دیگر نیز ایران کشتی های جنگی خود را به آب های مجاور یمن اعزام کرده است.

"پیتر کوک" سخنگوی پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که "ما می خواهیم این موضوع را کاملا روشن سازیم که در صورتیکه شما نیروهای ما را تهدید نمایید، در صورتی که کشتی های ما را تهدید نمایید، ما عکس العمل نشان خواهیم داد." او موشک های شلیک شده به سوی ناو "یو اس اس میسون" را تهدید مستقیم کشتی های آمریکایی و تهدید مستقیم مردم آمریکا معرفی کرده و عنوان کرد که ما به این تهدید پاسخ دادیم و در آینده نیز پاسخ خواهیم داد.دیدگاه شما در مورد : این اقدام آمریکا پیام به ایران بود

این اقدام آمریکا پیام به ایران بود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا