امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 03:26:03

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5159 - تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آذر 1395 - ساعت: 18:14

چاپ

افزایش سرانه دانش‌آموزی استان‌های محروم


رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: عدالت حکم می‌کند که در استان‌های محروم، سرانه دانش‌آموزی بیشتری تخصیص یابد و آموزش و پرورش هم در همین راستا گام برمی‌دارد.


به گزارشصدای بهشهر به نقل از خبرگزاری فارس، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بین منابع مالی و منابع انسانی رابطه تنگاتنگی وجود دارد، اظهار داشت: دولت از نظر منابع مالی محدودیت دارد و باید صرفه‌جویی و مدیریت منابع مالی و انسانی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: بیشتر منابع و اعتبارات مالی آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و مزایای پرسنلی همکاران می‌شود و برای پرداخت سایر هزینه اعتبارات محدودی وجود دارد.

چهاربند با تأکید بر تربیت معلم در مرحله جذب نیروی انسانی، گفت: در حال حاضر در ارتقای جایگاه فرهنگیان، برنامه رتبه‌بندی معلمان وجود دارد که در این راستا باید تدابیر بیشتری اندیشیده شود.

وی به حساسیت جذب و به کارگیری نیروی انسانی در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: در مناطق محروم و صعب‌العبور بعضاً به خاطر فراهم کردن بستر مناسب برای ادامه تحصیل محصلان، حتی اگر یک دانش آموز وجود دارد می‌بینید که یک معلم هم برای تعلیم و تربیت این دانش‌آموز اختصاص یافته است.

چهاربند همچنین به توزیع عادلانه منابع مالی برای سرانه دانش‌آموزان استان های مختلف اشاره کرد وگفت: عدالت حکم می‌کند که در استان‌های محروم، سرانه دانش‌آموزی بیشتری تخصیص یابد و آموزش و پرورش هم در همین راستا گام برمی‌دارد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در ادامه تأکید کرد: باید گفتمان آموزش و پرورش از حالت متمرکز به غیر متمرکز تغییر پیدا کند.

وی تصریح کرد: تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزش و پرورش برای فراهم کردن خدمات به دانش آموزان است و این خدمات باید با کیفیت مطلوب همراه باشد.دیدگاه شما در مورد : افزایش سرانه دانش‌آموزی استان‌های محروم

افزایش سرانه دانش‌آموزی استان‌های محروم تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا