امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 23:34:16

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5173 - تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1395 - ساعت: 11:18

چاپ

همایش علمای واقف مازندران برگزار شد


همایش استانی علمای واقف مازندران، بزرگداشت علمای ربانی و واقفان خیراندیش با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری امروز در بابل برگزار شد.
<br>

به گزارش صدای بهشهر یه نقل از تسنیم، نخستین همایش استانی علمای واقف مازندران، بزرگداشت علمای ربانی، واقفان خیراندیش حضرات آیات محمد حسن شیخ کبیر و هادی روحانی صبح امروز در تکیه بزرگ حمزه کلا بابل برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، امام جمعه بابل در این همایش، اظهار داشت: از اداره کل اوقاف مازندران و بانیان این حرکت مبتکرانه که با عنوان وقف و علما انجام داده اند بسیار سپاسگزاری می‌شود.

وق افزود: متاسفانه در بسیاری از مسائل از علما که بانیان خیری در موارد زیادی بوده و افراد زیادی در محضر آنان شاگردی کرده اند یادی نمی‌شود و مورد تجلیل قرار نمی‌گیرند.

امام جمعه بابل با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه وقف در اسلام و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: وقف با ایمان رابطه نزدیکی دارد.

روحانی ادامه داد: مسجد موقوفه بوده و اگر کسی بخواهد از آن استفاده کند کسی اجازه تعرض به آن را ندارد.

وی با اشاره به نقش علما و وقف گفت: علما کسانی هستند که تلاش کردند تا ایمان و باور به توحید، معاد و نبوت را دل قلوب مردمان زنده کنند.

روحانی با اشاره به اینکه واقفان خیراندیش کسانی هستند که از دادن مال خود در راه رضای خدا لذت می‌برند، افزود: بخش مهمی از اماکنی که ما به عنوان وقف از آن یاد می‌کنیم به همت علمای وقف صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه مرحوم شیخ کبیر و آیت الله روحانی از علمای واقف خیراندیش این شهرستان بوده که سالهای زیادی در راستای ترویج وقف تلاش داشتند، افزود: آیته الله روحانی قطعه زمینیدر یکی از روستاها بنام سوته در منطقه فریدونکنار داشته که برای مسجد فاطمیه وقف کرده بودند و منزلی که در اختیار قرار داشت را وقف مدرسه خاتم الانبیا کرده و به زودی فاز دوم مدرسه خاتم الانبیا نیز افتتاح و به بهره برداری می‌رسد.

این همایش با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری و مسئولان اوقاف ادامه خواهد داشت.دیدگاه شما در مورد : همایش علمای واقف مازندران برگزار شد

همایش علمای واقف مازندران برگزار شد تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا