امروز شنبه 01 اردیبهشت 1397 ساعت 02:56:11

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5292 - تاریخ انتشار : جمعه 10 دی 1395 - ساعت: 12:40

چاپ
انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر :

انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است.


مدیر آموزش و پرورش بهشهر گفت: تشکیل نهضت سوادآموزی در یک سالگی اتقلاب بیانگر این است که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر ، قربانعلی اصغری در سخنرانی پیش از خطبه امروز تشکیل نهضت سواد آموزی را از جمله کارهای مدبّرانه و حکیمانه رهبر کبیر انقلاب دانست و گفت: تشکیل نهضت سواد آموزی نیز مانند خیلی از نهادهای دیگر کشور از ثمرات انقلاب اسلامی است که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد. 

 

وی به دو هدف اصلی از تشکیل نهضت سواد آموزی توسط امام(ره) اشاره کرد و گفت : افزایش میزان سواد و عملیاتی شدن استقلال ، آزادی جمهوری اسلامی در پرتو انقلاب فرهنگی ( نهضت سواد آموزی) از جمله اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تشکیل نهضت سواد آموزی بوده است.

 

رئیس آموزش و پرورش بهشهر با بیان اینکه ایران در بحثهای علمی از جمله کشورهای افتخارآفرین دنیا محسوب میشود خاطر نشان کرد: در قبل از انقلاب نزدیک به 50 درصد مردم ایران بیسواد بودند که با راه اندازی نهضت سوادآموزی اکنون ۹۸/۵ درصد سن سواد (از ۱۰ سال تا ۴۹ سال)شهرستان بهشهر باسواد هستند  ، این موضوع بیانگر دوراندیشی و موفقیت رهبر کبیر انقلاب است.

 

 وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام به بحث علم و دانش توجه بسیاری داشته است افزود: جامعه ای سعادتمند است که به سلاح علم و ایمان مجهز باشد. 

 

این مسئول گفت: با مراجعه به تاریخ گذشته در می یابیم گذشته که آموزش همگانی نبوده و همه اقشار جامعه نمی توانستند از نعمت علم و تحصیل برخوردار باشند. سن، جنسیت و مسافت از جمله موانع در راه علم آموزی بود خوشبختانه در عصر حاضر این مشکلات با همکاری مسئولین مرتفع شد .

 

وی انسان بی بهره از علم را به طلمات تشبیه کرد و گفت : کسیکه از علم و دانش بهره مند است یقینا در مقابل فردی که از نعمت سواد بی بهره است در تصمیم گیری مسائل یک گام جلوتر است و میتواند این مهم را در زندگی فردی و اجتماعی خود متاثر سازد.

 

اصغری در پایان از اهمیت سواد آموزی در افزایش تولیدات و درآمدزایی در روستاها سخن گفت و تاکید کرد: کشاورزانی که از سواد برخوردارند یقینا در برنامه ریزی ها از روشهای مطالعاتی استفاده می کنند و این مهم سبب افزایش سطح کیفیت تولیدات و افزایش درآمدزایی منطقه می شود.

 

 

 

 

انتهای پیام / ایمانه یخکشی دیدگاه شما در مورد : انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است.

انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است. تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا