امروز دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 ساعت 10:13:57

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5293 - تاریخ انتشار : جمعه 10 دی 1395 - ساعت: 15:48

چاپ
باطبی به تنهایی یک ملت برای شهرستان بود

امام جمعه بهشهر:

باطبی به تنهایی یک ملت برای شهرستان بود


امام جمعه بهشهر گفت: حضورپرشور مردم در ۹دی، عزت انقلاب اسلامی و نقش برآب شدن توطئه های فتنه گران را به همراه داشت

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر، حجت السلام و المسلمین سید عربعلی جباری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه بهشهر افزود: راه نجات از فتنه، پناه آوردن به قرآن و ولایت است. بصیرت یکی از بزرگترین آموزه های قرآنی است که مردم ایران این مهم را در 9 دی به رخ جهانیان کشیده اند .


وی افزود: مردم ایران اسلامی در آن روز، حماسه به یاد ماندنی و تاریخی آفریدند و بدون هیچگونه چشم داشتی به صحنه آمدند و از ولایت فقیه و اهل بیت(ع) دربرابر دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی دفاع کردند.


امام جمعه بهشهر با تاکید بر افزایش بصیرت و آگاهی گفت: در فتنه 88 مردم همگام با رهبری با آگاهی و بصیرت توطئه های آنان علیه قرآن و اسلام را فهمیدند و اجازه نفوذ به فتنه گران را ندادند. دشمنان انقلاب باید بدانند که حماسه آفرینان 9دی و 19 دی هرگز به آنها اجازه نخواهند داد تا ذره به اسلام و جبهه حق آسیب برسانند.


وی با اشاره به اهمیت امربه معروف و نهی از منکر یادآور شد: تمامی خوبیها و نیکی ها در عالم هستی تنها قطره ای در مقابل دریای پهناور امر به معروف است. فراموش نکنید امر به معروف تبلیغ و هدایت نیست بلکه فرمان به خوبیهاست و اگر کسی در این فریضه الهی تخلف کند مرتکب دو گناه بزرگ میشود.


خطیب نماز جمعه بهشهر با استناد به احادیث به اهمیت ولایت در زندگی مومنین پرداخت و گفت: ولایت در کنار 4 محور دیگر اسلام (نماز،زکات، روزه،حج) امری مهم در زمان گذشته و عصر حاضر است و تمامی مسلمانان باید این مهم را مرکز توجه خود قرار دهند.


وی آمریکا و صهیونیست را سران جبهه نفاق دانست و تاکید کرد: صهیونیست و حکومتهای خائن چون عربستان، یمن و بحرین با نابود کردن زیرساختهای کشورهای اسلامی به داعش کمک می رسانند. اما بدانند که جبهه حق همیشه در مقابل احزاب دشمن پیروز است .


جباری یادآور شد: آزاد سازی حلب که بواقع میتوان آنرا همچون آزادسازی خرمشهر دانست کمر استکبار را شکست و این یعنی پیروزی حق بر باطل.


امام جمعه بهشهر به دلیل فوت پدر شهیدان باطبی ابوالشهیدین مازندران، سه روز را عزای عمومی اعلام کرد و گفت : یاد و خاطره مرحوم علی اکبر باطبی باید در اذهان بماند .وی در ادامه به بیان خصوصیات اخلاقی و دینی مرحوم باطبی پرداخت و گفت: تمامی دستگاهها و مسئولین ، خصوصا مساجد باید 3 روز را در عزای عمومی به سر ببرند و صوت قرآن از تمامی مساجد شهرستان و حتی روستا باید شنیده شود.

 

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه مرحوم باطبی به تنهایی یک ملت برای شهرستان بهشهر بود خاطر نشان کرد: انتصاب لقب پدر معنوی شایسته و درخور این عبد صالح بوده است. ابوالشهید مازندران 3 فرزند خود را در راه انقلاب و اسلام تقدیم کرد و این مهم نشان از انفاق فی سبیل الله و روحیه ی جهادی وی بوده است.

 

 

 

انتهای پیام / ایمانه یخکشی 

 دیدگاه شما در مورد : باطبی به تنهایی یک ملت برای شهرستان بود

باطبی به تنهایی یک ملت برای شهرستان بود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا