امروز دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 ساعت 10:14:13

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5300 - تاریخ انتشار : یکشنبه 12 دی 1395 - ساعت: 12:34

چاپ

صدور فرمان اوباما برای کمک به ترکیه


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا ضمن تسلیت به دولت ترکیه بعد از حمله تروریستی به باشگاهی شبانه در استانبول تیم خود را برای کمک مقتضی به آن کشور توجیه کرد.

به گزارشصدای بهشهر به نقل از رویترز، اریک شولتز سخنگوی کاخ سفید با اعلام این خبر افزود: عصر امروز (به وقت واشنگتن) باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از سوی تیم امنیت ملی آمریکا از حادثه استانبول خبر دار شد... اوباما برای کشته شدن بی گناهان تسلیت گفت و تیم خود را برای ارائه کمک های لازم به مقام های ترکیه در صورت نیاز توجیه کرد.
 
فرماندار استانبول اعلام کرد در حمله بامداد یکشنبه (آغاز سال نو میلادی) به باشگاهی شبانه در شهر استانبول، دستکم 35 تن از جمله یک افسر پلیس کشته و 40 تن زخمی شدند.
 
شبکه تلویزیونی ان تی وی ترکیه گزارش داد یک فرد مسلح مهاجم، بامداد یکشنبه به باشگاهی شبانه در استانبول حمله کرد و به سوی مردم آتش گشود.
 
شاهدان می گویند، فرد مهاجم در این حمله به باشگاه شبانه استانبول که تاکنون 35 کشته و 40 زخمی برجای گذاشت به زبان عربی سخن می گفت و با لباس بابانوئل وارد باشگاه شد و به روی حاضران آتش گشود.
 
به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، تروریست مهاجم پیش از ورود به باشگاه با نیروهای امنیتی خارج از این مکان نیز درگیر شد.
 

درباره تعداد مهاجمان گزارش های ضد و نقیضی منتشر شده است. سی ان ان ترک از دو مهاجم خبر داد اما فرماندار استانبول می گوید فقط پای یک مهاجم در کار است و تیراندازی بی هدف او در باشگاه منجر به 35 کشته و 40 زخمی شد. یکی از کشته شدگان افسر پلیس ترکیه است.

گزارش رویترز از تجمع 500 تا 600 تن به مناسبت جشن روز اول سال جدید میلادی در این باشگاه شبانه خبر می دهد.
 

شاهدان می گویند برخی از مردم حاضر در این باشگاه از ترس کشته شدن خود را به داخل رود بسفور در مجاورت این باشگاه پرتاب کرده اند و نیروهای امنیتی نیز برای نجات آنها به آب زدند.
هنوز خبری درباره سرنوشت تروریست مهاجم، هویت و یا وابستگی او به گروهی تروریستی منتشر نشده است.دیدگاه شما در مورد : صدور فرمان اوباما برای کمک به ترکیه

صدور فرمان اوباما برای کمک به ترکیه تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا