امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 23:37:22

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5313 - تاریخ انتشار : سه شنبه 21 دی 1395 - ساعت: 13:54

چاپ
وحدت میان حوزه و دانشگاه مانع نفوذ دشمن می‌شود

مدیر حوزه علیمه جعفریه رستمکلا:

وحدت میان حوزه و دانشگاه مانع نفوذ دشمن می‌شود


مدیر حوزه علیمه جعفریه رستمکلا تاکید کرد : میان حوزه و دانشگاه فاصله و جدایی نیست. دشمنان اسلام ، با هدف قرار دادن اعتقادات به دنبال آسیب رساندن به جامعه اسلامی هستند اما باید بدانند که طلاب و دانشجویان در یک سنگر مقدس برای حفظ نظام مبارزه می کنند.

به گزارش خبرنگار صدای بهشهر، حجت الاسلام مرتضی ایازی در دیدار با اعضای بسیج رسانه شهرستان بهشهر ، رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را مصیبتی فراموش نشدنی عنوان کرد و گفت : درگذشت رفیق دیرین، و همسنگر دوران مبارزات نهضت اسلامی بسیار سخت است. شخصیتی که مقام معظم رهبری همیشه از ایشان به نیکی یاد می کرد.


وی آمادگی و آموزش و به روز شدن طلاب و حوزویان در فضای مجازی را امری ضروری دانست و گفت : با توجه به پیشرفت همه جانبه طلاب و حوزویان باید همگام با دیگران در تمامی فضاها ورود پیدا کنند.

 

مدیر حوزه علیمه جعفریه رستمکلا افزود: طلاب و حوزویان باید تغییراتی را در خود بوجود بیاورند و به جای دوری جستن ازین فضاها ، شبکه های اجتماعی را بعنوان ابزاری برای تبلیغ دین بدانند.

 

این مسئول با بیان اینکه هنجارشکنی و رقابت از جمله موضوعات تاثیرگذار در این حوزه می باشد خاطر نشان کرد: فضای مجازی در دنیای امروز بسیار تاثیرگذار است و جوانان هم وارد این عرصه شده و استفاده می کنند و از آن طرف هم دشمن از این فضا استفاده کرده و برای تضعیف ارزش های اسلامی و اعتقادات حمله می کند و امروزه هم با توجه به رصد هایی که شده می بینیم بیشترین حملات آنها از طریق شبکه های فضای مجازی است، بنابراین باید طلبه های جوان طبق فرمایشات حضرت آقا وارد این عرصه شده و با بروز رسانی مطالب خود و مسلط به ارزش های اسلامی و مبانی دینی وارد فضای مجازی شوند و میدان رابرای دشمنان تنگ کنند.

 

وی با اشاره به اینکه استان مازندران در بحث علوم سیاسی قوی عمل کرده است بیان داشت: علم و سیاست امری ذاتی است و آموختنی نیست. شهرستان بهشهر از جمله شهرهایی است که به لحاظ تحلیل مسائل و سخنوری قوی عمل کرده است .

 


حجت الاسلام مرتضی ایازی در ادامه انقلابی گری را راهکار اصلی حل مشکلات دانست و گفت : تنها با روحیه انقلابی می توانیم بر تمام مشکلات کشور فائق آییم. انقلابی‌گری یعنی هیچ گونه ملاحظاتی غیر از ملاحضات اسلام و انقلاب و منافع مردم را مد‌نظر قرار ندهیم. باید تمام تلاش ما بر این باشد که آن وظیفه‌ای که بر دوش داریم به نحو احسنت انجام دهیم.

 

وی یادآور شد: میان حوزه و دانشگاه فاصله و جدایی نیست. دشمنان اسلام ، با هدف قرار دادن اعتقادات به دنبال آسیب رساندن به جامعه اسلامی هستند اما باید بدانند که طلاب و دانشجویان در یک سنگر مقدس برای حفظ نظام مبارزه می کنند.

 

مدیر حوزه علیمه جعفریه رستمکلا با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در منطقه خاطر نشان کرد: یکی از معضلات اصلی ما در جامعه این است که افراد در جایگاهای اصلی خود قرار نگرفته اند و تخصصها با جایگاه افراد سنخیتی ندارد.

 

وی در پایان گردشگری را یک وزنه قوی جهت اشتغالزایی و رفع مشکلات اقتصادی دانست و گفت : ورود گردشگر با توجه به تبعات اجتماعی و فرهنگی که دارد با رعایت موازین اخلاقی و شان منطقه نه تنها ایجاد مشکل نمیکند بلکه میتواند فرصتهای خوبی برای اشتغال و حذف بیکاری باشد. رستمکلا از جمله شهرهایی است که به لحاظ برخورداری از تکایا و مساجد در حوزه مسائل تاریخی حرفی برای گفتن دارد و بکارگیری از این فرصت نیازمند متخصصین در این حوزه می باشد.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام / ایمانه یخکشی دیدگاه شما در مورد : وحدت میان حوزه و دانشگاه مانع نفوذ دشمن می‌شود

وحدت میان حوزه و دانشگاه مانع نفوذ دشمن می‌شود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا