امروز شنبه 25 آذر 1396 ساعت 10:49:55

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5435 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 بهمن 1395 - ساعت: 20:46

چاپ

خبری خوش و هُشدار آمیز


سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه ای نسبت به بارش های شدید برف و باران، وزش تندباد و ریزش بهمن در نقاط مختلف کشور هشدار داد.

به گزارش صدای بهشهر به نقل روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار این سازمان در خصوص وضعیت بارش کشور طی امروز و فردا گفت: پنجشنبه بارش شدید باران گاهی با رعدو برق و وزش باد را در استانهای فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، شمال و غرب هرمزگان، نیمه غربی کرمان؛ بارش برف در آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، دامنه های البرز در قزوین، البرز، تهران و سمنان؛ بارش برف و باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در گیلان و مازندران شاهد خواهیم بود.

برای روز جمعه هم بارش شدید باران با رعد وبرق و وزش باد در استانهای بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، یزد، کهگیلویه و بویر احمد؛ بارش برف و باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در خراسان جنوبی، خراسان رضوی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان؛ بارش برف و باران در مازندران و گلستان؛ بارش برف در گیلان، اردبیل و خراسان شمالی، بارش برف و باران در قزوین، البرز و تهران پیش بینی می شود.

وی خاطر نشان کرد: طی این مدت به ویژه روز جمعه در مناطقی کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خراسان شمالی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وظیفه افزود: طی مدت یاد شده بارش شدید باران در استان های جنوبی کشور موجب طغیانی ماندن مسیل ها و رودخانه ها و بارش برف موجب اختلال در تردد جاده های کوهستانی خواهد شد که در البرز مرکزی و غربی با کولاک و خطر ریزش بهمن نیز همراه خواهد بود.
 
مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با توجه به پیش بینی شرایط جوی فوق، توصیه نمود: جهت جلوگیری از بروز خسارت های احتمالی، تمهیدات لازم به ویژه هنگام تردد جاده ای به کار گرفته شود. گفتنی است برای خراسان رضوی از بعداز ظهر جمعه کاهش 12 تا 15 درجه ای هوا پیش بینی شده است. در همین رابطه، رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی هم گفت: با توجه به ریزش هوای سرد از فردا، پیش بینی می‌شود دمای هوای ارومیه به ۱۴ درجه زیر صفر برسد.


شایان ذکر است هم اکنون در اکثر محورهای استان اردبیل،مازندران، محور هراز-چالوس، آذربایجان شرقی و اصفهان برف می بارد.به گزار ش فارس، علاوه بر بارش برف در برخی از استانهای خراسان رضوی قزوین محدوده بوئین زهرا و استان مرکزی بارش باران گزارش شده است.تردد در کردستان و زنجان هم در پی بارش شدید برف فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

بارش باران در برخی نقاط به حدی شدت داشته است که روند تخلیه منازل قدیمی که استحکام مناسبی ندارند آغاز شده است. به گزارش فارس، شهردار جهرم از ساکنان این شهر خواست که هرچه سریع‌تر خانه‌های قدیمی را تخلیه کنند.

برخی محورهای مواصلاتی مسدود شد
 
محور سقز – مریوان، واقع در استان کردستان، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف و نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
محور شیراز – جهرم، واقع در استان فارس، از مورخ 26 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به علت نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
محور زنجان - طارم، واقع در استان زنجان، از مورخ 27 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف و نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
قزوین - الموت، واقع در استان قزوین، از مورخ 27 بهمن 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش شدید برف و نبود ایمنی کافی مسدود است.
 
محور شمشک-دیزین و بالعکس ‌واقع در استان‌های تهران و البرز‌ از مورخ 5 آبان 95 تا اطلاع بعدی به دلیل بارش برف و نبود ایمنی کافی‌ مسدود ‌است.


دیدگاه شما در مورد : خبری خوش و هُشدار آمیز

خبری خوش و هُشدار آمیز تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا