امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 21:25:36

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5514 - تاریخ انتشار : جمعه 13 اسفند 1395 - ساعت: 17:12

چاپ
در انتخابات به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد

امام جمعه موقت بهشهر:

در انتخابات به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد


امام جمعه موقت بهشهر با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات خطاب به نمازگزاران گفت: در انتخابات آگاه باشید و به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد و تحت هیچ شرایطی به یاوه‌گویان توجه نکنید.

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌رکاوندی در خطبه‌های امروز نماز جمعه با عرض تسلیت به‌مناسبت ایام شهادت بانوی دو عالم، با بیان اینکه وصیت نوشتن گاهی مستحب و گاهی واجب است به توضیحاتی در این خصوص پرداخت و اظهار کرد: آن زمانی که با ثبت نشدن وصیت حق کسی ضایع شود نوشتن وصیت واجب و در غیر این‌صورت مستحب است.

 

وی با اشاره به اینکه در نوشتن وصیت باید از اهل علم آن بهره برد، افزود: در عصر حاضر برخی از افراد دارای وصیت‌هایی هستند که براساس اصول دینی و قانونی نیست و به لحاظ شرعی مشکل دارد.

 

امام جمعه موقت بهشهر وصایای بانوی عالم را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: وصیت‌نامه‌های شخصی و تقاضای انجام اعمال خیر، وصیت‌های در رابطه با فرزندان و اطرافیان و وصیت‌های سیاسی و اجتماعی از جمله وصایای بانوی دو عالم بوده است.

 

این مسؤول به فرهنگ غلط حاکم در جامعه اشاره کرد و ادامه داد: حضرت فاطمه(س) در زمان حیات به حضرت علی(ع) سفارش کرد که بعد فوتم ازدواج کن چرا که خانواده بر اداره زندگی نیاز به یک زن دارد، یک زن نمونه حسادت زنانه را کنار گذاشته است و به فکر مسئله مدیریت خانواده است.

 

حسینی با اشاره به روز احسان و نیکوکاری، بیان کرد: 14 اسفندماه سال 1357 کمیته امداد حضرت امام به دستور و فرمان ایشان تشکیل و این روز به روز احسان و نیکوکاری نام‌گذاری شده است.

 

وی ادامه داد: تشکیل کمیته امداد تنها به دوران بعد انقلاب مرتبط نمی‌شد بلکه قبل از انقلاب هم افرادی بودند که به نیازمندان کمک می‌کردند، تمام مسلمانان باید به فکر نیازمندان باشند چرا که مستضعفان حد و مرز ندارند، غیر مسلمان هم اگر نیازمند است باید دست آن را بگیریم.

 

امام جمعه موقت بهشهر کاشت درخت را امری پسندیده و پرثواب عنوان کرد و گفت: 15 اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است و ما باید به منابع و مسایل طبیعی به‌ویژه درخت و درختکاری توجه بیشتری کنیم.

 

این مسؤول به طرح آشتی ملی اشاره کرد و گفت: مطرح کردن این موضوع اصلاً معنایی ندارد چرا که مردم ما با کسی قهر نیستند تنها برخی فتنه‌گران با آسیب‌رساندن به مردم و بسیجی‌ها خسارات زیادی به آنها وارد کردند.

 

حسینی ادامه داد: فتنه‌گران در ابتدای امر موضوعی را بهانه قرار می‌دهند و پس از آن به‌دنبال اهداف شوم خود هستند همان‌گونه که فتنه‌گران 88 گفتند انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است.

 

وی خاطرنشان کرد: تاکنون قوه قضایی برخورد خوبی با مفسدان حقوق‌های نجومی داشته است افرادی که بنا به گفته‌های مقام معظم رهبری دریافت این حقوق‌ها خیانت است و عاملان باید مجازات شوند چرا که بی‌عدالتی ظلم است.

 

امام جمعه موقت بهشهر در پایان با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات خطاب به نمازگزاران گفت: در انتخابات آگاه باشید و به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد و تحت هیچ شرایطی به یاوه‌گویان توجه نکنید/ فارسدیدگاه شما در مورد : در انتخابات به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد

در انتخابات به کسی رأی دهید که مطیع رهبری باشد تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا