امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 21:29:27

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5560 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 26 اسفند 1395 - ساعت: 20:52

چاپ
اختصاص 3 هکتار از اراضی مشرف به میانکاله برای پارکینگ خودروها/گردشگران نوروزی پسماندها را مدیریت کنند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر:

اختصاص 3 هکتار از اراضی مشرف به میانکاله برای پارکینگ خودروها/گردشگران نوروزی پسماندها را مدیریت کنند


رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نظر مساعد سازمان حفاظت محیط زیست، 3 هکتار از اراضی مشرف به میانکاله به پارکینگ خودروها اختصاص داده شده است.

زمان رضااحمدی، اظهار کرد: پناهگاه حیات وحش میانکاله با توجه به جاذبه‎های طبیعی همواره مد نظر دوستداران طبیعت و گردشگران بومی و غیربومی بوده است، لذا در ایام تعطیلات به‎ویژه نوروز، شاهد افزایش گردشگران در این ذخیرگاه زیست‎کره هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل مهم که در ایام پیک مسافر به میانکاله با آن مواجه می‎شویم، مربوط به پارکینگ خودروها است، افزود: در این زمینه با توجه به استعلامی که از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دریافت شده و نظر مساعد سازمان حفاطت محیط زیست، 3 هکتار از اراضی نزدیک به میانکاله در قسمت راست درب ورودی این منطقه به پارکینگ خودروها اختصاص داده شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: براساس مذاکراتی که برای رفاه حال مسافران در ایام نوروز شده، در یکی از بندها مرمت سرویس بهداشتی در نوار ساحلی را داشتیم که در حال انجام است، همچنین سر درب پناهگاه حیات وحش میانکاله نیز تعویض می‎شود.

عضو ستاد خدمات سفر بهشهر با اشاره به اینکه از یکم تا دوازدهم فروردین‌ماه، روزانه حجم مشخصی از گردشگران را در میانکاله داریم، بیان کرد: به‎طور طبیعی بیشترین ازدحام جمعیت گردشگران در 12 و 13 و به‌ویژه 13 نوروز است، لذا برای این روز تمهیدات خاصی را با توجه به تجربه‎های سال‎های پیش در نظر می‎گیریم.

وی ادامه داد: ازجمله این تمهیدات در افزایش نیروهای انسانی اعم از انتظامی و محیط‎بان است با این توضیح که نیروهای امداد و نجات، هلال احمر، انتظامی و نیروهای اجرایی در تمام ایام تعطیلات نوروز در منطقه حضور دارند.

رضااحمدی گفت: با توجه به اینکه میانکاله یک منطقه حفاظت‎شده، ذخیره‎گاه زیست‎کره، پناهگاه حیات وحش و تالاب بین‎المللی است، لذا از گردشگران تقاضا می‎شود که در حفظ ارزش‌های طبیعی آن بکوشند و به این ذخیره‎گاه مهم زیستی احترام بگذارند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر اظهار کرد: گردشگران برای همکاری با محیط زیست، در جمع‎آوری پسماندها مدیریت داشته باشند و بهتر است زباله‎ها را در پایان سفر خود داخل پلاستیک زباله که در ورودی پناهگاه حیات وحش در اختیار آنها قرار داده می‎شود، بگذارند و به مکانی که در نظر گرفته شده است منتقل کنند.

وی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروز ممکن است تورهای طبیعت‎گردی نیز وارد میانکاله شوند، افزود: آموزش‎های زیست‎محیطی و معرفی توانمندی‎ها و ارزش اکولوژیکی این ذخیره‎گاه زیست‎کره توسط مسؤول آموزش مستقر در میانکاله ارائه می‎شود.

رضااحمدی با اشاره به اینکه نوروز سال گذشته بیشتر روزها با بارندگی همراه بود، بیان کرد: در مجموع، طی سال گذشته از 29 اسفندماه 94 تا 13 فروردین‎ماه 95، بیش از 10 هزار نفر از میانکاله بازدید کردند با این توضیح که در مشابه سال پیش از آن، شاهد ورود بیش از 40 هزار گردشگر در پناهگاه حیات وحش میانکاله بودیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر در پایان گفت: بیش از 80 درصد گردشگران ورودی به میانکاله در 12 و 13 نوروز هر سال، از بومیان و مسافران شهرهای همجوار بهشهر هستند.

به گزارش فارس، شهرستان بهشهر در شرق مازندران واقع شده، دارای 10 منطقه نمونه گردشگری است که دو اثر آن شامل عباس‌آباد و میانکاله ثبت ملی شده‎اند، در سال گذشته باوجود بارندگی‎های ایام نوروز، بیش از 80 هزار گردشگر را در اماکن تفریح توریستی و زیارتی خود پذیرفته و 38 هزار نفر شب گردشگر داشته است/ فارسدیدگاه شما در مورد : اختصاص 3 هکتار از اراضی مشرف به میانکاله برای پارکینگ خودروها/گردشگران نوروزی پسماندها را مدیریت کنند

اختصاص 3 هکتار از اراضی مشرف به میانکاله برای پارکینگ خودروها/گردشگران نوروزی پسماندها را مدیریت کنند تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا