امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 21:27:11

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5566 - تاریخ انتشار : جمعه 04 فروردین 1396 - ساعت: 18:44

چاپ
انتخابات رکن اصلی مردم سالاری دینی است

امام جمعه بهشهر:

انتخابات رکن اصلی مردم سالاری دینی است


امام جمعه بهشهر با بیان اینکه انتخابات رکن اصلی مردم سالاری دینی است خاطرنشان کرد: انتخابات یک امر ملی و موجب افتخار ملت ایران است.

حجت الاسلام والمسلمین سید عربعلی جباری در اولین نماز جمعه بهشهر در سال 96، ضمن تبریک بمناسبت فرارسیدن سال نو به تشریح آموزه های فصل بهار پرداخت و گفت: انسانها باید با آمدن بهار با اندیشیدن به زیباهای خلقت درس معرفت، توحید، معاد و همچنین تواضع را فراگیرد.
وی با استناد به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: نوروز ما باستانی نیست که پادشاهان و سلاطین آن را به رخ بکشند بلکه عید ما عید ملی است یعنی ما به سمت صله رحم، دید و بازدید و رفع کدورت ها و گلایه ها پیش می رویم.
امام جمعه بهشهر گفت: انتظار فرج، دوری از آلودگی ها و تیرگی ها و گناهان و احسان و نیکوکاری از آثار بهار و شکوفایی فصل جدید است.
خطیب نماز جمعه بهشهر تصریح کرد: کمال و ایمان خیروبرکت، افزایش روزی و محبت و دوستی نتیجه مراعات اخلاق اسلامی در جامعه اسلامی است.

وی اخلاق نیک را نشانه حیات و زندگی، کمال دانست و گفت: در منابع اسلامی، مومنان به رعایت اخلاق بسیار سفارش شده اند. اخلاق الهی را باید در تمامی برخوردها با همدیگر مراعات کنید چرا که اگر جامعه از اخلاق تهی شود جامعه به سمت بیراهه می رود و این یکی از اهداف شوم دشمنان اسلام است.

جباری تصریح کرد: رعایت اخلاق اسلامی ضامن دوام انقلاب اسلامی و مراعات اخلاق اسلامی ضامن تحکیم خانواده است. مراعات اخلاق اسلامی ما را به سمت و سوی رسیدن به کمال، رشد و سعادت کمک می کند.

 

 

خطیب نماز جمعه بهشهر به سخنان رهبر انقلاب در آغاز سال جدید شمسی در مشهد مقدس و همچنین شعار سال اشاره کرد و گفت: همه سلایق باید به بیانات رهبر توجه کنند. توجه به مسائل اقتصادی، توجه به معیشت مردم، هشدار بیکاری و گرانی، تبعیض های ناروا از جمله دغدغه ها و نگرانیهای مقام معظم رهبری است. کشور ایران با وجود غنی بودن ذخایر و منابع تنها به دلیل ضعف مدیریتی در برخی مسائل دچار عقب ماندگی شده است.
وی تصریح کرد: یکی از اولویتهای مدیران شهرستان بهشهر در سال جدید باید توجه به دو موضوع اشتغال و تولید باشد تا با تمرکز بر این مهم زمینه و بستر را برای اشتغال، تسهیل امر ازدواج و تولید را فراهم کنیم.

جباری به احداث بازارچه سنتی در بهشهر اشاره کرد و گفت: شهرستان بهشهر با توجه به سبقه طولانی در صنایع دستی و توانمندی مردم این شهرستان نیازمند به احداث بازارچه سنتی جه عرضه محصولات سنتی و بومی محلی است تا با این مهم بتوان به چرخه اقتصادی نطقه کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه هیچ صنایعی در شهرستان نباید تعطیل شود، افزود: مسائل اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی شهرستان باید اولویت بندی شوند تا شاهد تعطیلی هیچ صنعتی در این شهرستان نباشیم. نظارت و سرکشی به تمامی صنایع کوچک و بزرگ در شهرستان سرکشی یکی از برنامه های ما در سال آتی است و برآنیم مسائل را بصورت شفاف برای مردم بازگو کنیم.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه انتخابات رکن اصلی انقلاب و مردم سالاری دینی است، بیان داشت: انتخابات یکی از موضوعاتی است که ایران به آن افتخار می کند. حضور مردم در انتخابات باعث تحکیم نظام می شود. فراموش نکنیم که انتخابات یک امر ملی است و طبق بیانات مقام معظم رهبری باید انتخابات حداکثری داشته باشیم به همین منظور باید تمهیدات لازم جهت تامین امکانات مورد نیاز به منظور برگزاری انتخابات باشکوه در سطح شهرستان اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: انتخابات امید و انرژی نو را در ساختار کشور و در نگاه مردم ایجاد می کند و به عنوان امیدی تازه برای مردم تلقی میشود که همواره شاهد حضور پر شور مردم در انتخابات هستیم.

جباری در ادامه افزود: مردم ما باید هوشیار و بیدار باشند چراکه ملت ما ملتی انقلابی است. انقلابی بودن حرکت به سوی تعالی، عدم بی تفاوتی نسبت به کشور، تحمل و استقامت داشتن و عدم نااامیدی و تلاش و مجاهدت در همه ابعاد زندگی تعریف شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر اهمیت به واجبات را نشان از تقوا دانست و گفت: اقامه نماز، داشتن اخلاق نیکو، مراعات امانت و دوری از خیانت و قبول مسئولیت از ویژگی های انسان با تقواست.

 

 

 

انتهای پیام/ ایمانه یخکشیدیدگاه شما در مورد : انتخابات رکن اصلی مردم سالاری دینی است

انتخابات رکن اصلی مردم سالاری دینی است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا