امروز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 ساعت 21:30:05

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5643 - تاریخ انتشار : سه شنبه 05 اردیبهشت 1396 - ساعت: 15:18

چاپ
تولید سالانه 120 تن عسل در بهشهر

تولید سالانه 120 تن عسل در بهشهر


مدیر جهاد کشاورزی بهشهر گفت: تعداد 320 زنبوردار با ظرفیت 11 هزار و 200 کندو در مناطق مختلف این شهرستان مشغول فعالیت هستند که سالانه بالغ بر 120 تن عسل در شهرستان بهشهر برداشت می شود.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از ایسنا،خلیل حقیقی اظهار کرد: شهرستان بهشهر به دلیل شرایط آب و هوایی و اقلیمی مناسب و تنوع گیاهی در مناطق دشت، میان بند و کوهستانی یکی از مناطق مستعد برای پرورش زنبور عسل است.

وی افزود: به همین دلیل افراد زیادی از مردم شهرستان بهشهر به سمت پرورش زنبور عسل روی آوردند و تعداد 320 زنبوردار با ظرفیت 11 هزار و 200 کندو در مناطق مختلف این شهرستان مشغول فعالیت هستند که سالانه بالغ بر 120 تن عسل در شهرستان بهشهر برداشت می شود.

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر با بیان اینکه زمینه فعالیت برای زنبورداران در این شهرستان فراهم است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه می توان با صرف حداقل هزینه، یک اشتغال در بخش زنبورداری راه اندازی کرد متاسفانه در طی چند سال اخیر توجه ای به این حوزه نشده است در حالی که می توان با تخصیص اعتبار و اعطاء تسهیلات کم بهره به متقاضیان زنبورداری، برای تعداد زیادی از افراد جامعه به ویژه جوانان بی کار، اشتغال زایی کرد.

حقیقی اظهار کرد: در سال جاری با توجه به افزایش سطح کشت کلزا و شرایط مساعد پوشش گیاهی در شهرستان بهشهر، پیش بینی می شود میزان تولید عسل در سال جاری نسبت به سال گذشته، افزایش یابد.دیدگاه شما در مورد : تولید سالانه 120 تن عسل در بهشهر

تولید سالانه 120 تن عسل در بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا