امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:37:01

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5651 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 06 اردیبهشت 1396 - ساعت: 20:30

چاپ
دولت هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط‌بانان را ارائه کند

دولت هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط‌بانان را ارائه کند


رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه به ازای هر ۵ هزار هکتار یک محیط‌بان در کشور است، گفت: دولت باید هر چه زودتر لایحه حمایت از محیط‌بانان را برای تعیین تکلیف این افراد به مجلس ارائه دهد.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از خانه ملت،در خصوص آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط‌بانان،گفت: نمایندگان حدود 10 ماه است که منتظر ارائه لایحه حمایت از محیط‌باناناز سوی دولت هستند اما بنا به دلایلی تعیین تکلیف این لایحه به تاخیر افتاده، در صورتی که لایحه حمایت از محیط‌بانان یک ضرورت برای بهبود وضعیت نامناسب جنگل‌بانان و محیط‌بانان است.

به ازا هر 5 هزار هکتار یک محیط‌بان داریم/ تعداد محیط‌بانان کشور یک پنجم متوسط جهانی

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تعداد اندک محیط‌بانان و جنگل‌بانان در کشور، تصریح کرد: متاسفانه در همه کشورها برای هر هزار هکتار یک محیط‌بان وجود دارد در حالی که در کشور ما به ازای هر 5 هزار هکتار یک محیط‌بان انجام وظیفه می کند، در واقع این سرانه برای صیانت و حفاظت از جنگل‌ها و محیط‌زیست کشور بسیار کم است.

وی با بیان اینکه تعداد محیط‌بانان در کشور ما به اندازه یک پنجم متوسط جهانی است، افزود: تجهیزات محیط‌بانان و جنگل‌بانان بسیار فرسوده و ناکافی و وضعیت معیشتی این افراد نامناسب است، در واقع در شرایطی که محیط‌بانان و جنگل‌بانان در دفاع از محیط‌زیست و منابع طبیعی بر علیه متجاوزین از تجهیزات به روز برخوردار نیستند، قاچاقچیان و متجاوزین منابع طبیعی از امکانات کارآمدتری استفاده می کنند.

برخورد نزاعی با متجاوزین محیط‌زیست کافی نیست/ لزوم تاکید بر آموزش به محیط‌بانان و جنگل‌بانان

شاعری ادامه داد: مشکلات مذکور سبب شده تا هر ساله خطراتی جان محیط‌بانان و جنگل‌بانان را تهدید کند ضمن آنکه در این لایحه باید بر آموزش به محیط‌بانان و جنگل‌بانان برای مواجهه با متجاوزین تاکید شود، در حقیقت برخورد نزاعی با متخلفین کافی نیست و اطلاع رسانی و افزایش سطح دانش و فرهنگ عمومی برای برخورد با متجاوزین اقدامی مغفول مانده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست و منابع طبیعی بعد از نیروی انتظامی بیشترین شهید در راه دفاع از عرصه‌های طبیعی و سرزمینی کشور را داد، بنابراین دولت باید نقاط آسیب‌پذیر حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست را در لایحه حمایت از محیط‌بانان ببیند و اصلاح کند.

دولت مکلف به افزایش ضریب حفاظت از جنگل‌های کشور از 60 درصد فعلی به 100 درصد

وی با یادآوری قانون برنامه ششم توسعه، گفت: در این قانون نیز دولت مکلف به افزایش ضریب حفاظت از جنگل‌های کشور از 60 درصد فعلی به 100 درصد شد، که این اقدام نیازمند نیروی انسانی و اعتبار و تجهیزات و بهبود ساختار حفاظت از منابع طبیعی و محیط‌زیست کشور است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت باید هر چه سریعتر لایحه حمایت از محیط‌بانان را به مجلس برای رفع خلاهای قانونی ارایه کند.

گفتنی است معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت از اتمام کارهای لایحه حمایت از محیط‌بانان در دولت و ارایه آن در روزهای آتی به مجلس خبر داد.دیدگاه شما در مورد : دولت هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط‌بانان را ارائه کند

دولت هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط‌بانان را ارائه کند تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا