امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 09:42:35

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5691 - تاریخ انتشار : شنبه 16 اردیبهشت 1396 - ساعت: 18:06

چاپ

وزیر تجارت یا آموزش و پرورش؟!


رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در واکنش به فعالیت‌های اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: وزیری که از نظام تعلیم و تربیت هیچ چیز نمی‌داند و دنبال فعالیت اقتصادی و تجارت است؛ برود وزیر تجارت شود، چرا وزیر آموزش‌و‌پرورش می‌شود؟

به گزارش صدای بهشهر به نقل از روزنامه وطن امروز، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در واکنش به فعالیت‌های اقتصادی وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: وزیری که از نظام تعلیم و تربیت هیچ چیز نمی‌داند و دنبال فعالیت اقتصادی و تجارت است؛ برود وزیر تجارت شود، چرا وزیر آموزش‌و‌پرورش می‌شود؟

 
سیدحسین نقوی‌حسینی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی درباره اتهامات وارده به وزیر آموزش‌و‌پرورش مبنی بر داشتن فعالیت‌های اقتصادی  و مغایرت داشتن این موضوع با وظایف تعلیم و تربیت، به فارس اظهار داشت: بنده روز رأی اعتماد به وزیر آموزش‌وپرورش در مجلس این پیش‌بینی‌ها را کردم و این مطالب را خدمت نمایندگان مجلس گفتم. وی ادامه داد: وزیری که خود و خانواده‌اش 7، 8 شرکت دارند و فعالیت‌های اقتصادی می‌کنند، آن سابقه سیاسی‌اش است و این سابقه اقتصادی‌اش، متعلق به خانواده فرهنگیان نبوده و آشنا با کار آموزش‌و‌پرورش نیست.  رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: چنین فردی که به لحاظ خانواده نیز همه می‌دانند اعضای خانواده تقریباً همه خارج از کشور هستند و رفت‌وآمد می‌کنند؛ چنین شخصی چگونه می‌خواهد سبک زندگی اسلامی - ایرانی را به دانش‌آموزان یاد دهد و نظام تعلیم و تربیت اسلامی-‌ ایرانی را دنبال کند. نقوی‌حسینی تأکید کرد: چنین فردی چگونه می‌خواهد آرمان‌های انقلاب اسلامی را در حوزه تعلیم و تربیت به منصه ظهور برساند؛ متاسفانه مجلس به او رأی اعتماد داد و وی وزیر آموزش‌و‌پرورش شد. از سوی رئیس‌جمهور به مجلس معرفی شد و رأی اعتماد گرفت و به این مسائل توجه نشد. وی یادآور شد: در هفته و روز معلم یک دفعه خانواده بزرگ فرهنگیان و یک میلیون و 100 هزار معلمی که حق‌التدریس آنها و پاداش پایان‌خدمت و حق فعالیت تمام‌وقت آنها پرداخت نمی‌شود، این موضوع را شنیدند.
 
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به نارضایتی فرهنگیان از وضع موجود گفت: 2 روز گذشته خانم معلمی به بنده پیامک داد که 6 ماه فعالیت تمام وقت داشته‌ام و در حال حاضر برای 2 میلیون تومان معطل مانده‌ام و نمی‌دانم چه کنم. گریه می‌کرد که چرا حق ما را نمی‌دهند. این فرهنگی گفت اگر بنده نیاز نداشتم به صورت تمام‌وقت کار نمی‌کردم. نقوی‌حسینی متذکر شد: در چنین شرایطی که معلمان تحت فشار هستند و واقعاً دخل آنها پاسخگوی خرج‌شان نیست، یک دفعه می‌شنوند دختر وزیر آموزش‌و‌پرورش تجارت لباس می‌کند؛ آن هم لباس خارجی، حال بگوییم این قاچاق نبوده و قانونی بوده است.
 
وی تاکید کرد: اولا لباس خارجی که داخل دوخته می‌شود قاچاق است، حال قانونی نیز مجوز داده باشند و از طریق گمرک نیز آمده باشد خلاف کرده‌اند،‌ چرا که 80 درصد قاچاق متاسفانه از طریق گمرک وارد می‌شود. رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان داشت: معلمان یک دفعه خبری می‌شنوند که دختر وزیر آموزش‌و‌پرورش تجارت لباس خارجی می‌کند و آن را با قاچاق می‌آورد؛ حال چه حسی به معلمان دست می‌دهد و چه حسی در دانش‌آموزان به وجود می‌آید و مردم چگونه قضاوت می‌کنند؟ نقوی‌حسینی با انتقاد از وضعیت آموزش‌و‌پرورش ابراز داشت: این چه وزارت و چه وزیری است که از تعلیم و تربیت و از نظام آموزشی هیچ چیز نمی‌داند و دنبال فعالیت‌های اقتصادی و تجارت است؛ خودش شرکت‌هایی  دارد یا عضو هیأت مدیره یا مدیرعامل این شرکت‌هاست.
 
وی اضافه کرد: واقعاً این موضوع موجب‌ تأثر و تأسف همه فرهنگیان شده است، چرا که تا حالا مشکل مالی داشتند اما حالا مشکل عزت هم دارند. رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در پاسخ به این پرسش که به نظر شما آیا قوانین در این باره مشکل دارد؟ با توجه به اینکه این موضوع توجیه می‌شود که کار غیرقانونی نشده است، تصریح کرد: مسؤولی که مسؤولیت نظام تعلیم و تربیت کشور را می‌پذیرد باید منزه از همه این مسائل و مزین به آداب، سکنات و وجنات اخلاقی و دینی باشد.


دیدگاه شما در مورد : وزیر تجارت یا آموزش و پرورش؟!

وزیر تجارت یا آموزش و پرورش؟! تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا