امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:24:58

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5707 - تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 - ساعت: 16:32

چاپ
 هیئت امنای مساجد از بین جوانان باید انتخاب شوند

تولیت حوزه علمیه و امام جماعت مسجد امام حسین (ع) شهرری تاکید کرد :

هیئت امنای مساجد از بین جوانان باید انتخاب شوند


آیت‌الله حسینی مازندرانی گفت : وقتی پیرمردها را فقط جذب کارهای مسجد کنیم جوانان فرار می‌کنند؛ هیئت امنا را از جوانان خوب که در خط مقام معظم رهبری و انقلابی باشند تشکیل دهیم؛ اگر صدا و سیما با ائمه جماعات همکاری کنند و برنامه‌های مساجد و سخنان ائمه جماعات را تبلیغ و پشتیبانی کنند مردم بیشتر به مسجد می‌آیند.

آیت‌الله سید رضا حسینی مازندرانی، تولیت حوزه علمیه و امام جماعت مسجد امام حسین(ع) شهرری در گفت‌وگو با کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، در پاسخ به این سؤال که چرا امروز فضای مساجد کشور حال خوبی ندارد و آن طور که باید مورد استقبال جوانان قرار نمی‌گیرد؟ گفت: فضای مسجد حال خوبی دارد ولی دشمنان، شیاطین، ماهواره‌ و تلفن همراه که به اینترنت وصل است بعضی از مردم خصوصا جوانان را در واقع بیچاره کرده است همین طور ماهواره‌ها اثر سوءای بر جوانان گذاشته است.

آیت‌الله حسینی مازندرانی با تاکید بر اینکه مساجد، صدا وسیما و ائمه جماعات در تبلیغات ضعیف عمل کردند گفت: مردم به مسجد می‌آیند ولی اگر ائمه جماعت حرکتی داشتند باشند؛ صدا و سیما هم با ائمه جماعات همکاری کنند و برنامه‌های مساجد و سخنان ائمه جماعات را تبلیغ و پشتیبانی کنند مردم بیشتر به مسجد می‌آیند.

این مفسر قرآن کریم ادامه داد: وقتی صدا و سیما و اصحاب رسانه سخنان ائمه جماعات و برنامه‌های مساجد را انعکاس دهند مردم متوجه می‌شوند و روی آنها هم اثر گذاشته و استقبال هم می‌کنند.

نماینده مراجع معظم تقلید با اشاره به اینکه تبلیغ چه سوء و چه صحیح و درست در جامعه اثرگذاری بسزایی دارد گفت: وقتی صدا و سیما و اصحاب رسانه حرفی و تبلیغی از برنامه مساجد و سخنان ائمه جماعت نزنند مردم و جوانان چگونه متوجه شوند.

وی ادامه داد: دشمنان مکرر تبلیغ بر علیه روحانیت می‌کنند.

مؤسس و تولیت حوزه علمیه و امام جماعت مسجد امام حسین(ع) شهرری گفت: ائمه جماعات باید در مسجد آیات قرآن، احادیث، روایات در مورد نماز جماعت، روایات در مورد آمدن به مسجد و فلسفه مسجد را به نمازگزاران بگویند.

نماینده مراجع معظم تقلید با تاکید بر اینکه کارهای مسجد نباید فقط اختصاص به پیرمردها باشد گفت: به جوانان انقلابی، ولایتی، مکتبی، مذهبی باید بها دهیم که آنها هم در مسجد کار کنند.

 

استاد اخلاق حوزه علمیه ادامه داد: وقتی یک جوان، جذب مسجد شود جوانان زیادی را می‌تواند جذب مسجد کند چون کلام جوان در جوان اثر می‌گذارد و الحمدالله جوانان ما تحصیل کرده هستند؛ وقتی پیرمردها را جذب کارهای مسجد کنیم جوانان فرار می‌کنند؛ هیئت امنا را از جوانان خوب که در خط مقام معظم رهبری و انقلابی باشند تشکیل دهیم.

آیت‌الله سید رضا حسینی مازندرانی در پایان گفت: مساجد باید از جوانان، در کارهای فرهنگی، بُعد سیاسی و عبادی استفاده کنند.دیدگاه شما در مورد : هیئت امنای مساجد از بین جوانان باید انتخاب شوند

 هیئت امنای مساجد از بین جوانان باید انتخاب شوند تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا