امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:05:35

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5710 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 اردیبهشت 1396 - ساعت: 17:05

چاپ
 80 درصد پنبه مازندران در روستای قره‌تپه بهشهر کشت می‌ شود

مدیر جهاد کشاورزی بهشهر :

80 درصد پنبه مازندران در روستای قره‌تپه بهشهر کشت می‌ شود


حقیقی گفت : 80 درصد کشت پنبه استان در شهرستان بهشهر و روستای قره تپه اختصاص دارد و پنبه کاران این روستا از تجربیات ارزنده ای برخوردار هستند .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، خلیل حقیقی مدير جهاد كشاورزي بهشهر گفت: مصرف بی رویه منابع آب زیرزمینی در سال های اخیر و کاهش تدریجی نزولات جوی و افزایش دما سبب مشکل ک

مبود منابع آب به یک بحران ملی شد و بر این اساس بکارگیری راهکارهای فنی برای مقابله با این بحران با هدف حفظ و پایداری کشاورزی از سیاست های کلان وزارت جهاد کشاورزی است.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای توسعه بخش کشاورزی، ترویج کشت نشایی برخی محصولات زراعی مانند پنبه بومی است، افزود: کوتاه شدن طول دوره رشد گیاه در زمین اصلی، رعایت دقیق تراکم بوته در واحد سطح، جلوگیری کامل از خسارت آفات در اوایل فصل، امکان کاشت زود هنگام بهاره و دیرهنگام تابستانه و افزایش محصول به دلیل یکنواختی بوته در واحد سطح از مزایای کشت نشایی است.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان بهشهر گفت: 80 درصد کشت پنبه استان در شهرستان بهشهر و روستای قره تپه اختصاص دارد و پنبه کاران این روستا از تجربیات ارزنده ای برخوردار هستند.

انتهای پیام/آدیدگاه شما در مورد : 80 درصد پنبه مازندران در روستای قره‌تپه بهشهر کشت می‌ شود

 80 درصد پنبه مازندران در روستای قره‌تپه بهشهر کشت می‌ شود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا