امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:09:48

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5753 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 خرداد 1396 - ساعت: 15:27

چاپ
ذخیره گاه زیست کره میانکاله، منطقه منحصربه فرد گردشگری است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر:

ذخیره گاه زیست کره میانکاله، منطقه منحصربه فرد گردشگری است


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر گفت: ذخیره گاه زیست کره میانکاله، منطقه منحصربه فرد گردشگری است.

به گزارش صداي بهشهر به نقل از ايسنا، زمان رضا احمدی، اظهار کرد: اول خرداد به عنوان روز جهانی تنوع زیستی و شعار امسال روز جهانی تنوع زیستی در راستای شعار سال 2017 سازمان ملل که به عنوان سال بین المللی گردشگری پایدار تعیین شد، با عنوان تنوع زیستی و توریسم پایدار انتخاب شده است.

وی افزود: استان مازندران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و تنوع آب و هوایی که دارد، دارای زیستگاه متفاوت و تنوع زیستی و حیات وحش بسیار غنی است به طوری که در حال حاضر در حیات وحش استان مازندران تعداد 310 گونه پرنده، 63 گونه پستاندار، 26 گونه خزندگان، 75 گونه ماهی و 9 گونه دوزیستان وجود دارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر خاطرنشان کرد: بیش از 500 هزار هکتار از وسعت استان مازندران به عنوان مناطق چهارگانه تحت حفاظت و حراست اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران قرار دارد که شامل 2 پارک ملی، 3 اثر طبیعی ملی، 5 پناهگاه حیات وحش و 11 منطقه حفاظت شده است.

احمدی اظهار کرد: بخش وسیعی از مناطق شهرستان بهشهر تحت حفاظت و مدیریت اداره محیط زیست بوده که شامل پناهگاه حیات وحش میانکاله با وسعتی معادل 68 هزار و 800 هکتار می شود و میانکاله دارای اهمیت و ارزش ملی و بین المللی است و تا کنون 180 گونه گیاهی، 230 گونه پرنده، 10 گونه پستاندار و 20 گونه ماهی در این ذخیره گاه زیست کره شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین منطقه شکار ممنوع هزارجریب و قسمتی از پارک ملی پابند نیز در حوزه استحفاظی شهرستان بهشهر قرار داشته و دارای تنوع زیستی غنی و حیات وحش شامل مرال یا گوزن قرمز، خرس قهوه ای، پلنگ، شوکا، گراز و گربه جنگلی است و پرندگانی مانند قرقاول خزری در آن منطقه زیست می کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر تصریح کرد: به دلیل وجود تنوع زیستی گیاهی و جانوری غنی در این شهرستان به ویژه ذخیره گاه زیست کره میانکاله که جزء مناطق منحصر به فرد در زمینه های گردشگری و جذب توریست محسوب می شود و همچنین مورد توجه محققان و پژوهشگران داخلی و خارجی قرار دارد؛ برای حفاظت و حراست از این مواهب طبیعی و میراث گران بهای طبیعت، همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند.دیدگاه شما در مورد : ذخیره گاه زیست کره میانکاله، منطقه منحصربه فرد گردشگری است

ذخیره گاه زیست کره میانکاله، منطقه منحصربه فرد گردشگری است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا