امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 09:29:47

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5767 - تاریخ انتشار : دوشنبه 08 خرداد 1396 - ساعت: 11:44

چاپ

تب کنگو سه نفر را در ایران کشت


رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 31 مورد تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است که از این تعداد سه مورد فوت شدند.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از العالم، محمدمهدی گویا در گفت و گو خبر 21 شبکه یک سیما افزود: این بیماری همه ساله در کشور وجود داشته است و جای نگرانی نیست زیرا با سال های گذشته تفاوتی ندارد.

وی گفت: امکان ابتلای این بیماری برای کسانی که مستقیم با دام زنده سرو کار دارند یا در کشتارگاه ها و قصابی ها کار می کنند بیشتر است.

گویا افزود: مناطق مرزی شرقی نیز به دلیل قاچاق دام مناطق پرخطر ابتلا به این بیماری هستند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فوت شدگان بر اثر این بیماری نیز باید با شرایط ویژه ای دفن شوند اما همه مراحل شرعی درباره آنها رعایت می شود.

گویا با اشاره به اینکه سر درد ، تب ، لرز ، درد عضلات پشت پا ، تهوع، استفراغ و گلو درد از علائم اولیه ابتلا به کریمه کنگو است ادامه داد: پس از 3 روز از ابتلا به این ویروس علائم پیشرفته به صورت خون ریزی از دهان، لثه، زیرپوستی، دستگاه گوارش، دستگاه تناسلی و ادراری آغاز می شود که احتمال مرگ بیمار در این زمان وجود دارد.دیدگاه شما در مورد : تب کنگو سه نفر را در ایران کشت

تب کنگو سه نفر را در ایران کشت تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا