امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 09:43:26

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5773 - تاریخ انتشار : سه شنبه 09 خرداد 1396 - ساعت: 15:24

چاپ

زمان برگزاری مراسم تحلیف «روحانی»


به گزارش صدای بهشهر به نقل از ایرنا،عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری منتخب روز یکشنبه 15 مردادماه در مجلس برگزار می شود.

احمد امیرآبادی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه‌ریزی مراسم تنفیذ رئیس جمهوری منتخب دوره دوازدهم توسط دفتر رهبر معظم انقلاب انجام می‌شود ولی به احتمال زیاد این مراسم 10 یا 11 مردادماه برگزار می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه‎ریزی‌های انجام شده مراسم تحلیف رئیس جمهوری منتخب در تاریخ 15 مردادماه برگزار می‌شود، پس از آن رئیس جمهوری دو هفته فرصت دارد وزرای پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.


عضو هیات رئیسه مجلس ادامه داد: مجلس یک هفته فرصت دارد صلاحیت‌ها را مورد رسیدگی قرار دهد و پس از آن جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی ‌تشکیل می‌شود.
امیرآبادی تصریح کرد: بر اساس تصمیم هیأت رئیسه، مجلس چهار هفته را برای مراسم تحلیف و رأی اعتماد به وزرا در نظر گرفته است.

وی همچنین درمورد برگزاری جلسات علنی مجلس گفت: مجلس تا 23 خردادماه جلسه علنی دارد و پس از آن نمایندگان یک هفته برای سرکشی به حوزه های انتخابیه می روند.
وی ادامه داد: بر اساس تصمیم هیأت رئیسه مجلس و طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان دو هفته اول مرداد و دو هفته آخر شهریورماه سال جاری نیز به تعطیلات تابستانی می روند.


دیدگاه شما در مورد : زمان برگزاری مراسم تحلیف «روحانی»

 زمان برگزاری مراسم تحلیف «روحانی» تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا