امروز دوشنبه 07 خرداد 1397 ساعت 14:17:30

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
آخرین اخبار

کد خبر : 5787 - تاریخ انتشار : دوشنبه 15 خرداد 1396 - ساعت: 18:15

چاپ

31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در کشور 31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو داشته‌ایم که سه مورد در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و اصفهان فوت شده‌اند.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از فارس از ساری، محمدمهدی گویا امروز در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز مازندران در ارتباط با بیماری تب کنگو در مازندران اظهار کرد: در کشور 31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو داشته‌ایم که سه مورد در استان‌های کرمانشاه، هرمزگان و اصفهان فوت شده‌اند.

وی با بیان اینکه مورد ابتلا به این بیماری در مازندران وضعیت عمومی بدی ندارد، افزود: این بیمار تحت درمان و مراقبت است و امیدواریم که درمان جواب دهد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کسی به این بیماری دچار می‌شود که با دام سرو کار داشته باشد، خاطر نشان کرد: کسانی که از دام نگهداری می‌کنند ممکن است از طریق گزش کنه‌ای که روی بدن دام قرار گرفته مبتلا به این عفونت شوند.

گویا گفت: کسانی که در معرض ذبح دام قرار دارند بیشتر در معرض این بیماری هستند به ویژه کسانی که از آگاهی لازم برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: اکنون برای ذبح دام باید روش‌های مدرن به‌کار گرفته شود و کسی که دام را ذبح می‌کند باید لباس مخصوص داشته باشد و اگر ذبح خارج از کشتارگاه‌ها انجام شود احتمال ابتلا به این بیماری‌ها بیشتر می‌شود.دیدگاه شما در مورد : 31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو

31 مورد ابتلا به تب کریمه کنگو تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا