امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:05:11

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5808 - تاریخ انتشار : شنبه 20 خرداد 1396 - ساعت: 17:10

چاپ
2 مرکز مشاوره در گلوگاه راه‌اندازی می‌شود

2 مرکز مشاوره در گلوگاه راه‌اندازی می‌شود


معاون توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه در استان 15 مرکز مشاوره ژنتیک وجود دارد که دو مرکز دولتی در شهرستان‌های ساری و بابل قرار دارد،گفت: طرح مشاوره قبل از ازدواج و انجام آزمایش ژنتیک اجباری در دستور کار است.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از فارس، رقیه رحمانی صبح امروز در جمع خیران و مددجویان بهزیستی گلوگاه با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان 130 مرکز مشاوره سطح یک،سطح دو و تخصصی داریم،همه تلاش بهزیستی استان این است که مراکز مشاوره در تمام شهرستان‌ها تخصصی شوند، اظهار کرد: در دفاتر مشاوره طرح‌هایی مانند مهارت‌های زندگی، مشاوره قبل از ازدواج و همچنین تقسیم کارها و کنترل کاهش طلاق با همکاری معاونت امور اجتماعی، معاونت توسعه پیشگیری و دادگستری به صورت سه ضلع کنار هم اجرا می‌کنیم.

وی درباره عملکرد بهزیستی در بخش پیشگیری و کاهش معلولیت گفت: در دفاتر مشاوره و پیشگیری از معلولیت‌ها،طرح تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال انجام می‌شود که در این زمینه در شهرستان گلوگاه یک هزار و 200 کودک در سال 95 معاینه شدند، همچنین در طرح شنوایی سنجی در کودکان تازه متولد شده،دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها، شبکه بهداشت با سازمان بهزیستی همکاری کرده‌اند.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران یادآور شد: طرح آگاه‌سازی پیشگیری از معلولیت‌ها را داریم که با همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه و دهیاری‌ها مهارت‌های لازم را در محلات آموزش می‌دهیم که چطور بتوانند از معلولیت جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در استان 15 مرکز مشاوره ژنتیک وجود دارد که دو مرکز دولتی در شهرستان‌های ساری و بابل قرار دارد،گفت: طرح مشاوره قبل از ازدواج و انجام آزمایش ژنتیک اجباری در دستور کار است.

رحمانی در پایان گفت: در طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یک‌هزار و 500 داوطلب همیار داریم که در این حوزه به عنوان بازوان قوی هستند که در محلات آسیب‌خیز با کمک معتمدان و متخصصان برای توانمندسازی افراد به‌کار گرفته می‌شود.

 

مریم کلبادی نژاددیدگاه شما در مورد : 2 مرکز مشاوره در گلوگاه راه‌اندازی می‌شود

2 مرکز مشاوره در گلوگاه راه‌اندازی می‌شود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا