امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 18:54:38

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5816 - تاریخ انتشار : دوشنبه 22 خرداد 1396 - ساعت: 22:41

چاپ
سیر صعودی آمار طلاق در بهشهر/ خانواده‌ها در سراشیبی معضل بی‌اعتمادی اخلاقی قرار دارند

فرماندار بهشهر خبر داد

سیر صعودی آمار طلاق در بهشهر/ خانواده‌ها در سراشیبی معضل بی‌اعتمادی اخلاقی قرار دارند


فرماندار بهشهر گفت: اکنون با سیر صعودی آمار طلاق در این شهرستان مواجه هستیم که بیشترین بار مسؤولیت در این حوزه بردوش دستگاه‌های اجرایی است و همه سازمان‌ها باید به کمک دستگاه قضایی و اداره بهزیستی برای رفع این معضل تلاش کنند و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

سیدخالق سجادی عصر امروز در جلسه کنترل و کاهش طلاق در این شهرستان اظهار کرد: بی‌اعتمادی اخلاقی، عامل اصلی طلاق در جامعه است.

وی با بیان اینکه مردم و خانواده‌ها در سراشیبی معضل بزرگ طلاق و بی‌اعتمادی اخلاقی قرار گرفته‌اند، افزود: در عصر حاضر شاهد کم رنگ شدن قبح طلاق در جامعه و در میان خانواده‌ها هستیم.

فرماندار بهشهر با تاکید بر اینکه منفورترین حلال خدا بحث طلاق است، تصریح کرد: اکنون که با سیر صعودی آمار طلاق در شهرستان مواجه هستیم، بیشترین بار مسؤولیت در این حوزه بردوش دستگاه‌های اجرایی است و همه سازمان‌ها باید به کمک دستگاه قضایی و اداره بهزیستی برای رفع این معضل تلاش کنند و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

این مسؤول با اشاره به اهمیت موضوع طلاق، گفت: افزایش دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج و حین ازدواج، راه‌اندازی جلسات گفت‌وگو در مساجد و فعالیت کانال‌ها در شبکه‌های اجتماعی ازجمله برنامه‌هایی است که می‌تواند سطح آگاهی مردم را نسبت به این معضل بالا ببرد.

سجادی به ارتباطات خارج از عرف در بین زنان و مردان اشاره کرد و افزود: پارک‌ها و مکان‌های گردشگری به‌عنوان مکانی برای ملاقات‌های بین افراد تبدیل شده و شایسته است با نصب بنر و تابلوهایی با مضمون طلاق و آسیب‌های ناشی از آن در این مکان‌ها قبح و زشتی طلاق را به تصویر بکشیم و افراد به سازش و ادامه زندگی تشویق کنیم.

*ارائه بیش از 705 پرونده طلاق طی سال 95 در بهشهر

رئیس اداره بهزیستی بهشهر نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته بیش از ۷۰۵ پرونده طلاق به بهزیستی بهشهر ارائه شده که از این تعداد 120 مورد به سازش تبدیل شده است.

وی اظهار کرد: از 705 پرونده ارائه شده 333 مورد طلاق توافقی، ۱۳۵ مورد ترک انفاق و بیش از 250 مورد متارکه بوده است.

محمد باباجانی به برگزاری دوره‌های آموزشی اشاره کرد و گفت: نصب بنر و تبلیغات محیطی، برگزاری دوره‌های آموزشی خانواده و طلاق برای زوجین و در مهد کودک‌ها، اطلاع‌رسانی به مساجد از جمله اقدامات انجام شده در کاهش طلاق بوده است

 

 

انتهای پیام/ ایمانه یخکشی دیدگاه شما در مورد : سیر صعودی آمار طلاق در بهشهر/ خانواده‌ها در سراشیبی معضل بی‌اعتمادی اخلاقی قرار دارند

سیر صعودی آمار طلاق در بهشهر/ خانواده‌ها در سراشیبی معضل بی‌اعتمادی اخلاقی قرار دارند تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا