امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:49:46

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5819 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 - ساعت: 16:20

چاپ
11 هکتار از شبه‎جزیره میانکاله در آتش سوخت/آتش‎سوزی‌ها ساختگی و شبه‎عمد است

رئیس اداره محیط زیست بهشهر:

11 هکتار از شبه‎جزیره میانکاله در آتش سوخت/آتش‎سوزی‌ها ساختگی و شبه‎عمد است


رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: 11 هکتار از پوشش گیاهی انار و سازیل شبه‎جزیره میانکاله در آتش سوخت و شواهد حاکی از ساختگی و شبه‎عمد بودن این حادثه است.

زمان رضااحمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری درباره آتش‎سوزی‎های اخیر پناهگاه حیات وحش میانکاله اظهار کرد: نخستین آتش‎سوزی از یک‎شنبه شب هفته جاری در منطقه پروانه بادی شبه‌جزیره میانکاله آغاز شده بود که مأموران و بومیان پناهگاه با تلاش شبانه موفق به مهار کامل آتش شدند.

وی افزود: وسعت این آتش‌سوزی حدود یک هکتار برآورد شده که 80 درصد آن دارای پوشش درختچه‌های انار و 20 درصد آن نیز سازیل بوده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر گفت: آتش‌سوزی دوم نیز از ساعت 9 صبح روز دوشنبه در منطقه ترشی‌پز کومه میانکاله آغاز شد و منطقه‎ای به مساحت حدود 10 هکتار را در بر گرفت که همانند آتش‎سوزی نخست، بخش مهمی از پوشش گیاهی آن شامل درختچه‎های انار و بخش دیگری نیز پوشیده از سازیل بوده است.

این مسؤول بیان کرد: مهار کامل آتش با تلاش محیط‌بانان میانکاله، نکا و گلوگاه، نیروهای آتش‌نشانی بندرآمیرآباد، کشتی‌سازی ایران صدرا و دهیاری زاغمرز تا ساعت 16 روز دوشنبه به‎طول انجامید.

رضااحمدی ادامه داد: در مجموع در آتش‎سوزی‎های اخیر شبه‌جزیره میانکاله، حدود 11 هکتار از پوشش درختچه‎های انار و سازیل از بین رفت.

وی با بیان اینکه شواهد نشان می‎دهد که این آتش‎سوزی‎ها شبه‌عمد و ساختگی بوده است، گفت: کارشناسان محیط زیست سرگرم بررسی و تحقیقات درباره علت آتش‌سوزی در میانکاله و یافتن فرد و یا افراد مقصر هستند.

به گزارش فارس، شبه جزیره میانکاله دارای ۶۸ هزار و ۸۰۰ هکتار مساحت است که از سال ۱۳۴۸ ابتدا به منطقه حفاظت شده و سپس به پناهگاه حیات وحش میانکاله تحت مدیریت مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست تبدیل شد و از آن زمان تاکنون به مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست مازندران اداره می‌شود.

این ذخیره‌گاه زیست‎کره بر اساس آمارهای رسمی محل زمستان‎گذارانی یا تابستان‎گذرانی ۲۳۰ گونه پرنده مهاجر و پرندگان سازگار با منطقه همچنین رویشگاه ۱۸۰ گونه گیاه است.

تالاب میانکاله نیز یکی از ذخیرگاه‌های هشت‌گانه بیوسفری است که در ۱2 کیلومتری ضلع شمالی بهشهر واقع شده و شبه‌جزیره زیبای میانکاله نیز یکی از 600 ذخیره‌گاه زیست‌کره جهان است.دیدگاه شما در مورد : 11 هکتار از شبه‎جزیره میانکاله در آتش سوخت/آتش‎سوزی‌ها ساختگی و شبه‎عمد است

11 هکتار از شبه‎جزیره میانکاله در آتش سوخت/آتش‎سوزی‌ها ساختگی و شبه‎عمد است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا