امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:08:32

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5820 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 24 خرداد 1396 - ساعت: 16:23

چاپ
افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی بهشهر

مدیر آموزش و پرورش بهشهر اعلام کرد

افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی بهشهر


مدیر آموزش و پرورش بهشهر از افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی در سال تحصیلی جدید تحصیلی در این شهرستان خبر داد.

قربانعلی اصغری شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان، با اشاره به اینکه شاهد انتخابات خوبی در شهرستان و کشور بوده‌ایم، گفت: در برگزاری انتخابات اداره آموزش و پرورش همگام با دیگر دستگاه‌های اجرایی با ارائه امکانات و همچنین حضور پرسنل و معلمان در پای صندوق‌های رأی به هرچه باشکوه برگزار شدن این انتخابات کمک کردند.

وی اظهار کرد: یکی از کلیدی‌ترین کار شهرداری‌ها در شهرستان، انجام فعالیت‌های فرهنگی است اما شهرداری بهشهر همچون سال‌های گذشته از همکاری با آموزش و پرورش در برگزاری مراسمات فرهنگی خودداری کرده است و ما شاهد هیچ‌گونه کمک مادی و معنوی از سوی این سازمان نبوده‌ایم.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر افزود: ایمنی کردن فضاهای آموزشی، تغییر کاربری فضاهای آموزشی به تجاری، برگزاری دوره‌های آموزشی المپیاد علمی و کنکور، تنها بخشی از برنامه‌های این اداره در سال گذشته بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه حضور ولی دانش‌آموز در روز ثبت‌نام الزامی است، تصریح کرد: تمامی دانش‌آموزان سال اولی در هر مقطع تحصیلی در روز ثبت‌نام باید با والدین حضور یابند.

اصغری از دو مرحله‌ای شدن ثبت‌نام در مقطع ابتدایی خبر داد و گفت: ثبت‌نام از دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سال تحصیلی جدید در روز 28 خرداد ماه آغاز می‌شود و دانش‌آموزان برای انجام سنجش سلامت می‌توانند به مدرسه شهید عسگری واقع در خیابان قائم مراجعه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بین انتظارات خانواده از دانش‌آموزان و مربیان اختلافاتی وجود دارد، یک‌دوره آموزشی یک‌روزه به‌صورت عمومی و تخصصی و همچنین ارائه کتاب آموزشی برای والدین دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر به نحوه ثبت‌نام در مدارس خاص اشاره کرد و افزود: در مدارس سمپاد و نمونه دولتی ثبت نام دانش‌آموزان براساس برگزاری آزمون است و در مدارس شاهد و هیأت امنایی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

این مسؤول به غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید موضوع اوقات فراغت دانش‌آموزان را جدی بگیرند، فراموش نکنیم که با تعطیل شدن مدارس هرگز آموزش تعطیل نمی‌شود.

اصغری اظهار کرد: شهرستان بهشهر از زیرساخت‌های فرهنگی مناسبی برخوردار است و از این ظرفیت می‌توان برای مدیریت اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تابستان استفاده کرد.

وی از افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی در سال تحصیلی جدید در این شهرستان خبر داد و گفت: نرخ شهریه مدارس هیأت امنایی از 2 میلیون و 200 هزار ریال در ابتدایی به 2 میلیون و 400 هزار ریال و در دوره دوم و سوم متوسطه نیز در مدارس نمونه دولتی از 4 میلیون و 200 هزار ریال به 4 میلیون و 500 هزار ریال در سال تحصیلی جدید افزایش می‌یابد.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر در پایان با بیان اینکه تراکم مدارس در شهر به 40 رسیده است، گفت: به‌دلیل کاهش جمعیت روستایی و همچنین مهاجرت روستائیان به شهرها مدارس روستایی با کمبود دانش‌آموز مواجه شدند و این امر موجب شد بسیاری از مدارس در روستاه‌ها به‌صورت چند پایه و در برخی موارد به صورت ادغام دانش‌آموزان فعالیت خود را ادامه دهند.

 

 

اتنهاي پيام/ ايمانه يخكشيدیدگاه شما در مورد : افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی بهشهر

افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیأت امنایی و نمونه دولتی بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا