امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:33:53

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5824 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 خرداد 1396 - ساعت: 12:45

چاپ
مهم‌ترين پيام شب قدر رعايت عدالت است

امام جمعه بهشهر:

مهم‌ترين پيام شب قدر رعايت عدالت است


امام جمعه بهشهر با بيان اينكه عدالت، مهم‌ترين پيام شب قدر است، گفت: رعايت عدالت در زندگی و مبارزه با ظالم از مهم‌ترين پيام شب‌های قدر است.

حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری، با اشاره به برکات احیای شب‌های قدر، اظهار کرد: شب‌های قدر، شب‌ رهایی از گناهان و رسیدن به درجات و کمالات الهی و تعیین سرنوشت بشریت است.

وی با بیان اینکه برخی مسائل در میان اقوام و ملل مقدس است، افزود: این موضوع در تاریخ تشیع، فرهنگ دینی و تعالیم الهی جلوه خاصی دارد، روز جمعه در میان روزها و ماه رمضان در بین 12 ماه سال و شب قدر از میان 365 شب سال از احترام خاصی برخوردار است و شیعیان در این ایام با برپایی مراسمات و آیین‌هایی به مقدسات خود احترام می گذارند.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه شب‌های قدر یک فرصت استثنایی برای مؤمنان است، بیان کرد: ماه رمضان یک فرصت کم نظیری است، کسی که شب‌های قدر را درک کند مانند آن است که به درک هزار ماه رسیده است.

این مسؤول با بیان اینکه بافضیلت‌ترین مؤمنان کسانی هستند که از نجابت و شکوفایی عقلانی برخوردار هستند، تصریح کرد: این افراد با ایمان به ذات مقدس پروردگار، دل به هوای نفس نمی‌دهند و زندگی و سیره حضرت علی(ع) و ائمه را سرلوحه زندگی خود قرار می‌دهند.

جباری گفت: اقامه نماز، دعا، اخلاص، انتظار، حفظ حجاب و عفاف، پاکدامنی، خدمت رسانی، نیکوکاری، احسان به پدر و مادر و جهاد در راه خدا از برترین اعمال و عبادات بشمار می‌آید.

وی در پایان گفت: مهم‌ترین پیام شب قدر، رعایت عدالت است، رعایت عدالت در زندگی و مبارزه با ظالم و دفاع از حق و حقانیت از مهم‌ترین پیام شب‌های قدر است.

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشي دیدگاه شما در مورد : مهم‌ترين پيام شب قدر رعايت عدالت است

مهم‌ترين پيام شب قدر رعايت عدالت است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا