امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:50:56

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5825 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 خرداد 1396 - ساعت: 12:47

چاپ
حضرت علی(ع) بزرگ‌ترین شهيد تاریخ در راه تحقق عدالت است

رئیس اداره تبلیغات بهشهر:

حضرت علی(ع) بزرگ‌ترین شهيد تاریخ در راه تحقق عدالت است


رئيس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر گفت: حضرت علی(ع) همه عمر خود را وقف در اجرای عدالت كرد و به‌واسطه تحقق این امر نائل به شهادت در راه عدالت شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمد بابایی، ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت مظلومانه حضرت علی (ع) اظهار کرد: حضرت علی (ع) همه عمر خود را وقف در اجرای عدالت کرد و به‌واسطه تحقق این امر نائل به شهادت در راه عدالت شد.

وی با بیان اینکه حضرت علی(ع) سرچشمه زلال انسانیت و شجاعت است، افزود: حضرت علی(ع) در همه حالات جلب رضای پروردگار را در اولویت قرار می‌داد و تمامی امورات‌شان برای رضای خداوند و دفاع از اسلام و دین بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر با اشاره به الگو بودن نخستین پیشوای شیعیان برای مسلمانان بیان کرد: امیرمومنان(ع) به‌عنوان یک همسر و پدر به بهترین شکل ممکن در تمام دوران زندگانی خود ایفای نقش کرد و از ایشان به‌عنوان الگوی کامل در تمامی زمینه‌ها می‌توان نام برد.

این مسؤول با بیان اینکه عدالت‌خواهی یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های مولای متقیان بوده است، تصریح کرد: حضرت علی(ع) آنچنان به عدالت محوری توجه داشت که اگر مهریه زنان و یا خرید کنیزان از اموال بیت‏‌المال پرداخت می‌شد آن مبلغ را برگشت می‌داد ولو اینکه مربوط به گذشته باشد.

بابایی در ادامه خاطر نشان کرد: مولای متقیان در سیره سیاسی خویش با اجرای عدالت و خردورزی الگوی شایسته از حکومت‌داری در اسلام را به تصویر کشید و آیینه تمام نمای صفات حق در میان پیروانش شد.

وی یادآور شد: مسلمانان باید در همه ابعاد از اهل بیت و حضرت علی(ع) الگو برداری کنند، شایسته است شیوه امام علی(ع) در مباحث مختلف خانواده، بازگو شود تا همگان از ابعاد گوناگون شخصیت آن بزرگوار آگاهی یابند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهشهر در پایان با بیان اینکه محبت به اولیاء خدا نباید تنها بر زبان و قلب جاری باشد بلکه باید در عمل ثابت شود، گفت: اخلاق و رفتار شیعیان باید برگرفته از سیره ائمه و حضرت علی(ع) باشد.

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشي دیدگاه شما در مورد : حضرت علی(ع) بزرگ‌ترین شهيد تاریخ در راه تحقق عدالت است

حضرت علی(ع) بزرگ‌ترین شهيد تاریخ در راه تحقق عدالت است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا