امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:46:21

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5826 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 خرداد 1396 - ساعت: 12:51

چاپ
انتشار نخستین جلد کتاب «شاعران اشرف» در بهشهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر خبر داد

انتشار نخستین جلد کتاب «شاعران اشرف» در بهشهر


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر گفت: كتاب «شاعران اشرف» ماحصل نیم قرن تلاش شاعران شرق مازندران منتشر شده است.

مسعود فلاح از انتشار کتاب شاعران اشرف خبر داد و اظهار کرد: این کتاب با تلاش نویسندگان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران منتشر شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه اشعار شاعران رتبه نخست را در میان ادارات ارشاد مازندران را به خود اختصاص داده است، افزود: چاپ کتاب شاعران اشرف با تامین هزینه از سوی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به‌عنوان پایلوت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر انجام شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر با اشاره به اینکه کتاب «شاعران اشرف» تنها مرجع ادبیات معاصر شرق مازندران است، بیان کرد: مراسم رونمایی از کتاب شاعران اشرف و ١٧ کتاب دیگر از انتشارات اشرف‌البلاد با حضور مدیرکل ارشاد مازندران به‌زودی برگزار می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه کتاب «شاعران اشرف» تلاشی برای شناساندن ظرفیت‌های ادبی است، تصریح کرد: کتاب «شاعران اشرف» با تلاش حنیف خورشیدی و نادیا بشارتده سلوطی گردآوری و با ویراستاری مینا کشاورزیان برای شناساندن ظرفیت‌های ادبی و معرفی پیشکسوتان هنر و همچنین بازشناسی چهره پژوهشگران قدرتمند هنرر اشرف در شرق مازندران به چاپ رسیده است.


*تدوین کتاب «شاعران اشرف» با هدف شناساندن ستاره‌های جاودان ادب و هنر

حنیف خورشیدی گردآوردنده کتاب «شاعران اشرف» نیز در این باره به خبرنگار فارس گفت: هدف اصلی این مجموعه، شناساندن ستاره‌های جاودان ادب و هنر و همچنین تلاش برای معرفی نسل جوان اهل قلم به مردم است.

این شاعر و نویسنده در ادامه اظهار کرد: مخاطبان مجموعه «شاعران اشرف» با سه نوع از بیان شاعرانه شامل شعرهای سنتی و کلاسیک، شعرهایی با زبان محلی و مازندرانی و همچنین شعرهایی از نوع جدید و نیمایی روبه‌رو می‌شوند.

خورشیدی افزود: عزت و عظمت کلمات این مجموعه در ساده‌ترین شکل خود می‌تواند مرز جغرافیای بسته ذهن را بشکند و راه به دل عمیق‌ترین تحولات معنایی باز می‌کند تا جلوه‌های جدید زندگی را در تقابل و تعامل دو نیروی بزرگ بیرونی و درون هستی انسان را آشکار کند.

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشيدیدگاه شما در مورد : انتشار نخستین جلد کتاب «شاعران اشرف» در بهشهر

انتشار نخستین جلد کتاب «شاعران اشرف» در بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا