امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 09:05:09

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5831 - تاریخ انتشار : دوشنبه 29 خرداد 1396 - ساعت: 16:35

چاپ
اعزام ۵ ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) اعلام کرد

اعزام ۵ ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر


فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) گفت: ناوگان شمال با اعزام ۵ ناوگروه پيام صلح و دوستی را به کشورهای حوزه دریای خزر رساندند و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در بنادر این کشورها به اهتزار درآوردند.

احمدرضا باقری ظهر امروز در مراسم محفل انس با قرآن کریم که با حضور 160 نفر از کارکنان ناوگان شمال پایگاه دریایی امیرآباد و قاریان برجسته نیروی دریایی در بهشهر برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان بهشهر با بیش از ۷۸۵ شهید در زمره برترین‌ها قرار دارد و این مهم نشان‌دهنده این است که ایمان، آزادگی و شهادت‌طلبی در عمق وجود خانواده‌ها و مردم رسوخ پیدا کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام به‌دنبال فرصتی برای نفوذ در ایران هستند، افزود: در حال حاضر با توجه به اینکه کشور در معرض توطئه‌های مختلف قرار دارد ایران در حوزه داخلی و برون مرزی از امنیت بهره‌مند است.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) تصریح کرد: وجود امنیت در همه نقاط کشور یکی از برکات بسیار بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه در منطقه ۲۰ درصد دریای خزر که بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و گستردگی دارد امنیت مرزهای آبی ایران را تأمین کرده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه منطقه چهارم دریایی به‌عنوان بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای شمال حضور دارند، بیان کرد: امروز نیروی دریایی ارتش به مرحله‌ای از توانمندی رسیده است که نیاز امنیتی کشور را در دریاهای دوردست برای حفظ منافع نظام جمهوری اسلامی فراهم آورده است.

باقری با بیان اینکه تجهیزات ناوگان به دست توانمند صنعت گران در دریای خزر ساخته می‌شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط تحریم، ناوگان جمهوری اسلامی ایران از تجهیزاتی استفاده می‌کند که توسط، دانشمندان، متفکران، محققان و دانشجویان ایرانی در عرصه داخل کشور ساخته شده است.

وی از اعزام پنج ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر خبر داد و افزود: این ناوگان در سایه توانمندی و اقتدار دریایی در آب های شمالی با بعنوان دریای صلح و دوستی با حضور در بنادر همسایگان و تعاملات فیمابین نظامی درحوزه دریای خزر، علاوه بربه رخ کشیدن دیپلماسی دفاعی پیغام صلح و دوستی را به کشورهای همجوار ابلاغ می کنند و پرچم سرافراز جمهوری اسلامی ایران را در بنادر این کشورها به اهتزار درمی آورند.

فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) در پایان با استناد به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: توانمندی پرسنل نیروی دریایی مرهون حمایت و پشتیبانی مقام معظم رهبری و خانواده این قشر زحمتکش و سخت‌کوش است.

 

 

انتهای پیام/ ایمانه یخکشی دیدگاه شما در مورد : اعزام ۵ ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر

اعزام ۵ ناوگروه صلح و دوستی به کشورهای حوزه دریای خزر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا