امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 18:33:58

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5834 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 31 خرداد 1396 - ساعت: 09:21

چاپ
سیر نزولی آمار طلاق در گلوگاه

رئیس دادگستری گلوگاه اعلام کرد

سیر نزولی آمار طلاق در گلوگاه


رئیس دادگستری گلوگاه با بیان اینکه در این شهرستان کاهش آمار طلاق را داشتیم گفت: در 3 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار طلاق زوج‌های گلوگاهی سیر نزولی داشته است.

ناصر احمدی سه‌شنبه‌شب در جلسه بررسی ساز و کارهای کاهش طلاق در این شهرستان، اظهار کرد: هر چند از تعداد آمار طلاق در این سه ماه افزایش طلاق را نشان می‌دهد اما حدود ۵۰ درصد این آمار از شهرستان گلوگاه نیستند و فقط طلاق آنها در این شهرستان ثبت شده است.

وی افزود: در مسائل خانواده تابع تشریفات نیستیم و سعی داریم تا حد امکان افراد را به زندگی برگردانیم، همیشه پیگیر ارجاع پرونده‌ها به بهزیستی هستیم.

رئیس دادگستری گلوگاه به تعداد سازش در سال گذشته اشاره کرد و بیان کرد: در سال گذشته از ۸۰ مورد تقاضای طلاق فقط هشت مورد منجر به سازش شد و این اصلاً خوشایند نیست، تلاش بر این است ۵۰ درصد از تقاضای طلاق به انصراف از آن منجر شود.

این مسؤول ادامه داد: آنچه که بسیار روی آن تأکید داریم این است که آمار طلاق فقط اهل شهرستان باشد، ممکن است وکلا برای رسیدگی سریع‌تر پرونده‌ها را به آدرس گلوگاه ارسال کنند که در صورت مشاهده پیگیری و جلوگیری می‌شود.

احمدی یادآور شد: در سال گذشته به 70 فقره طلاق رأی صادر شد ، این درخواست‌ها یا از طرف زوج است یا زوجه یا به صورت توافقی، که همه پرونده‌ها به داور ابلاغ می‌شود و یا ریش سفیدان دو طرف بتوانند مشکل آنها را حل کنند اگر در نهایت به نتیجه نرسند کار قضایی شروع می‌شود.

وی تصریح کرد: آمارها نه تنها در گلوگاه بلکه در کل استان نشان می‌دهد که آمار طلاق توافقی رو به افزایش است که دوطرف از حق و حقوق خود می‌گذرند و با هم درخواست جدایی می‌دهند.

رئیس دادگستری گلوگاه گفت: براساس آمار در سه ماه نخست امسال از هفت تا ۱۰ مورد درخواست طلاق، دو نفر توافقی هستند./ فارس

 

 

انتهای پیام/ مریم کلبادی نژاد دیدگاه شما در مورد : سیر نزولی آمار طلاق در گلوگاه

سیر نزولی آمار طلاق در گلوگاه تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا