امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 18:56:59

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5839 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 تیر 1396 - ساعت: 08:45

چاپ
خواص دارویی و صنعتی گیاه آلوئه‌ورا

مدیر جهاد كشاورزی بهشهر مطرح کرد

خواص دارویی و صنعتی گیاه آلوئه‌ورا


مدیر جهاد كشاورزی بهشهر گفت:گیاه آلوئه‌ورا از معدود گیاهانی است كه دارای درآمد بسیار خوبی است چراكه این گیاه فاقد آفت و بیماری است .

خلیل حقیقی، درباره پرورش گیاه دارویی آلوئه‌ورا گفت: یکی از بهترین عرصه‌های کشاورزی، کاشت گیاهان دارویی است و در این میان گیاه آلوئه‌ورا از معدود گیاهانی است که دارای درآمد بسیار خوبی است چراکه این گیاه فاقد آفت و بیماری است و هزینه نگهداری آن بسیار پایین است و یک گیاه دائمی یا چند ساله است که هزینه تجدید کشت ندارد و می‌توان خرید پاجوش آلوئه‌ورا را هزینه ثابت در نظر گرفت.

وی ادامه داد: نیاز کود شیمیایی این گیاه صفر است و در زمین‌هایی که به دلیل کشت زیاد عاری از مواد غذایی شده قابل کشت است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر افزود: این گیاه نسبت به سایر گیاهان در مقابل آفات و بیماری‌ها مقاوم است و هر دامنه دمایی را بجز زیر صفر درجه تحمل می کند.

حقیقی اضافه کرد: مهم‌ترین مزیت گیاه آلوئه‌ورا نیاز کم به آبیاری است که با توجه به کم‌آبی، برای کشت بسیار مناسب است و آبیاری این گیاه اگر به صورت قطره‌ای انجام شود در هفته به ۲ تا ۴ لیتر آب نیاز دارد.

این مسؤول با بیان اینکه آلوئه‌ورا نیازمند نور زیاد خورشید و اکسیژن بالا است، گفت: این گیاه برای تقویت بدن، از بین بردن کرم‌های درون بدن، برطرف کردن یبوست و شست و شوی روده‌ها، تصفیه خون، درمان خارش و اگزما، درمان ریزش مو، شفاف کردن پوست، درمان بیماری قند، رفع سوء هاضمه، درمان اسهال خونی، درمان زخم‌های عمیق و رفع قارچ‌ها موثر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهشهر افزود: از برگ آلوئه‌ورا برای تهیه عرقیات گیاهی، از عصاره آن برای تولید صابون، کرم و نرم کننده، از پالپ آن برای تولید شربت و از ژله آن برای تولید ژل‌های موضعی می‌توان استفاده کرد.

وی اضافه کرد: قابلیت فراوری بالای آلوئه‌ورا سبب شده است که این گیاه به محصولی سودآور تبدیل شود.

حقیقی طریقه تکثیر و پرورش گیاه آلوئه‌ورا را بسیار آسان دانست افزود: بذر، قلمه، پیوند و کشت مجدد پاجوش‌های گیاه از روش‌های مختلف تکثیر این گیاه است/ فارسدیدگاه شما در مورد : خواص دارویی و صنعتی گیاه آلوئه‌ورا

خواص دارویی و صنعتی گیاه آلوئه‌ورا تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا