امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:28:19

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5857 - تاریخ انتشار : جمعه 23 تیر 1396 - ساعت: 13:06

چاپ

برگزاری نمایشگاه طراحی لباس ایرانی اسلامی در بهشهر


به مناسبت هفته عفاف و حجاب برای نخستین‌بار در بهشهر نمایشگاه طراحی لباس اسلامی برگزار شد.

به گزارش صدای بهشهر، به مناسبت هفته عفاف و حجاب نخستین نمایشگاه طراحی پوشاک اسلامی باهمت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی و در مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت بهشهر برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر در این مراسم با تبریک هفته حجاب و عفاف، اظهار کرد: رعایت عفاف و حجاب موجب صیانت از کرامت و سلامت انسانی است و هرچه این صیانت بیشتر و بهتر باشد به کرامت و شخصیت انسانی نیز افزوده می‌شود.

مسعود فلاح با بیان اینکه مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خانواده است، افزود: خانواده‌ها در شکل‌گیری عفاف و حجاب در جامعه نقش بسزایی دارند و می‌توانند این موضوع مهم واجب را به فرزندان آموزش دهند تا در رشد شخصیت روحی و اخلاق فرزندان تأثیرگذار باشد، نهادینه شدن عفت مردان و زنان موجب سلامت و ثبات جامعه می‌شود.

وی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه، بیان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه به نمایش گذاشتن خلاقیت‌ها و نوآوری‌های دانشجویان این رشته و معرفی این آثار به تولیدکنندگان و طراحان مدل لباس است.

این مسؤول با بیان اینکه دغدغه‌های ما در حوزه‌های آسیب اجتماعی باید از طریق فرهنگ و هنر و دانشگاه حل شود، تصریح کرد: نباید نقش خانواده را در پیشگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به مدهای عجیب و غریب و دوری از عفاف و حیا فراموش کرد، خانواده به‌عنوان نخستین جایگاه تربیتی فرزندان نقش بسیار مهمی در کنار دانشگاه و محیط بیرون دارد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمامی ظرفیت‌های موجود در جامعه برای جایگزینی طراحی‌های غربی استفاده می‌کند تا بتواند با استفاده از ظرفیت‌ها و افکار طراحان سبک ایرانی اسلامی در جامعه بتواند ارتباط بین تولیدکنندگان لباس، طراحان، مخاطبان و مصرف‌کنندگان را با هدف شناخت نیازهای آن‌ها و همچنین ارائه مدل‌های مناسب فراهم آورد و کشور را از تولیدات غربی بی‌نیاز سازد.

فلاح گفت: در این نمایشگاه آثار بیش از ٣٠ دانشجو کارشناسی طراحی لباس دانشگاه فرهنگ و هنر واحد یک مازندران به نمایش گذاشته شده است، این نمایشگاه از امروز آغاز و تا تاریخ بیست و هفتم تیرماه در سالن گالری مجتمع فرهنگی و هنری بصیرت دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند صبح‌ها از ساعت ٩ الی١٢ و عصرها ١٦ تا ١٩ در این مکان دیدن کنند.

 

 

انتهای پیام/ ایمانه یخکشیدیدگاه شما در مورد : برگزاری نمایشگاه طراحی لباس ایرانی اسلامی در بهشهر

برگزاری نمایشگاه طراحی لباس ایرانی اسلامی در بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا