امروز پنج شنبه 03 خرداد 1397 ساعت 01:06:00

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5881 - تاریخ انتشار : یکشنبه 01 مرداد 1396 - ساعت: 16:02

چاپ
حضرت معصومه(س) الگوی کامل برای تمام دختران در هر عصر و زمانی است

رئیس اداره تبلیغات بهشهر:

حضرت معصومه(س) الگوی کامل برای تمام دختران در هر عصر و زمانی است


رئیس اداره تبلیغات بهشهر با اشاره به اینکه حضرت فاطمه معصومه(س) الگوی کامل برای تمام دختران در هر عصر و زمانی است گفت: دختران جامعه اسلامی باید با الگوبرداری از حضرت فاطمه معصومه (س)، مظهر عفاف و تقوا و حیا باشند.

حجت‌الاسلام سید محمد بابایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تبریک به مناسبت میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، اظهار کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) دارای شخصیتی رفیع و والا بوده به طوری که ائمه طاهرین (ع) از این بانو، با جلالت و تکریم یاد کرده‎اند و حتی پیش از ولادت آن حضرت، بلکه پیش از ولادت پدر بزرگوارش، نام او بر لسان بعضی از ائمه (ع) آمده و از مقام والای او سخن گفته‎اند.

وی با بیان حدیثی از امام جعفر صادق (ع) افزود: امام صادق (ع) در حدیثی پیش از این که این فرزند گرانقدر متولد شود از فضیلت زیارت و مدفن او سخن می‎گوید و شیعیان را به اهمیت آن توجه می‎دهد و می‎فرماید: «شهر قم، حرم ما است و در آن زنی از فرزندان من مدفون می‎شود، به نام فاطمه (س) هر کس او را زیارت کند بهشت برای او ثابت می‎شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهشهر تصریح کرد: درک ابعاد وجودی حضرت معصومه(س) و رسیدن به جایگاه معنوی آن حضرت، باعث می‌شود تا بانوان و به ویژه دختران ما، با الگوبرداری از آن کریمه اهل بیت، مظهر عفاف و تقوا و حیا باشند. از این رو، نام گذاری روز ملی دختران در زادروز آن حضرت، حرکتی نمادین برای گوشزد کردن شخصیت حضرت معصومه(س) و ترویج ابعاد وجودی این دختر اهل بیت (ع) در میان دختران مسلمان و در نهایت الگوسازی از شخصیت آن حضرت برای دختران این مرز و بوم است.

بابایی در پایان گفت: امیدواریم که دختران جامعه اسلامی این مهم را دریابند که شیعیان الگوهای بی‌نظیری دارند و همه مومنان باید در راستای شناخت ایشان و معرفی به جامعه کوشا باشند در غیر این صورت یقین بدانید تحت تاثیر الگوهای غلط غربی قرار می‌گیریم.

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشيدیدگاه شما در مورد : حضرت معصومه(س) الگوی کامل برای تمام دختران در هر عصر و زمانی است

حضرت معصومه(س) الگوی کامل برای تمام دختران در هر عصر و زمانی است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا