امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 08:19:02

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5888 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 مرداد 1396 - ساعت: 08:34

چاپ
برگزاری چهارمین جشنواره انجیر با ۴۰ غرفه در گلوگاه/کارگاه عرقیات گیاهی افتتاح می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه اعلام کرد

برگزاری چهارمین جشنواره انجیر با ۴۰ غرفه در گلوگاه/کارگاه عرقیات گیاهی افتتاح می‌شود


مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: چهارمین جشنواره انجیر با ۴۰ غرفه در سالن ورزشی شهید چمران گلوگاه برگزار می‌شود.

به گزارش صدای بهشهر به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، رضا پورفلاح چهارشنبه‌شب در نشست خبری جشنواره انجیر اظهار کرد: این جشنواره ساعت ۱۸ عصر در ۱۹ مرداد افتتاح و تا 23 مرداد برپا است.

وی افزود: جشنواره انجیر در سال گذشته با ۲۸ غرفه برگزار شده بود که امسال ۱۲ غرفه به تعداد آن افزوده شد، تعداد تقاضا کنندگان برای غرفه‌داری خیلی بیش از این تعداد بود.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه به ۱۰ کمیته جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: کمیته رسانه و خبر، فرهنگی، ورزشی، قیمت اجناس، فضاسازی، سلامت، انتظامات، پشتیبانی، رفاهی  و تشریفات از کمیته‌هایی هستند که در این جشنواره فعالیت دارند.

این مسؤول یادآور شد: هزینه جشنواره با کمک‌های مردمی، سازمان‌های مردم‌نهاد و همکاری ادارات است، نتیجه جشنواره‌های سال‌های گذشته، دو مجوز برای شرکت فرآورده‌های انجیر صادر شد و در سال‌جاری یک مجوز به آن اضافه شده است.

پورفلاح گفت: در سال گذشته حدود ۱۱۵ هکتار و سال جاری بیش از ۱۲۰ هکتار احداث باغ در اراضی شیب‌دار و اراضی میان‌بند داشتیم، و در روستاهای تیرتاش و سراج محله نهال به صورت رایگان توزیع شد تا به صورت یکپارچه باغ احداث شود.

وی درباره مزیت‌های برگزاری جشنواره، تصریح کرد: شناساندن انجیر گلوگاه به عنوان مرغوب‌ترین انجیر و یک محصول ارگانیک در کشور، جلوگیری از هدر رفت میوه انجیر پای درختان، و جذب سرمایه‌گذاران و همچنین معرفی جاذبه‌های گردشگری طبیعی شهرستان و اشتغال پایدار مهم‌ترین فواید برگزاری این جشنواره است.

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه اظهار کرد: در روز افتتاحیه جشنواره انجیر، افتتاحیه کارگاه عرقیات گیاهی و اسانس‌گیری شرکت تعاونی زنان روستایی تیرتاش با همکاری سفارت ژاپن و وزارت جهاد کشاورزی در ساعت ۱۰ صبح همان روز داریم.

این مسؤول افزود: تا امروز ۶۰۰ میلیون تومان برای ساخت این کارگاه هزینه شده است، کارگاه عرقیات گیاهی در زمین به مساحت ۲ هزار متر مربع در روستای تیرتاش و با زیربنای ۳۰۰ متر برای سالن کارگاه و ۵۰ متر ساختمان مدیریت احداث شده است.

پورفلاح بیان کرد: از یک خط تولید کارگاه، سالانه ۴۰۰ تن عرقیات گیاهی تولید می‌شود، این مکان توانایی ایجاد خط‌های تولید دو و سه را نیز دارد، با افتتاح این کارگاه علاوه بر تولید شغل از مهاجرت روستاییان جلوگیری می‌کند.

وی گفت: این منطقه قطب تولید گیاهان دارویی است و تاکنون پنج شرکت در شرق استان مشغول به فعالیت هستند.

 

مریم کلبادی نژاددیدگاه شما در مورد : برگزاری چهارمین جشنواره انجیر با ۴۰ غرفه در گلوگاه/کارگاه عرقیات گیاهی افتتاح می‌شود

برگزاری چهارمین جشنواره انجیر با ۴۰ غرفه در گلوگاه/کارگاه عرقیات گیاهی افتتاح می‌شود تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا