امروز یکشنبه 06 خرداد 1397 ساعت 02:14:54

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5890 - تاریخ انتشار : جمعه 06 مرداد 1396 - ساعت: 10:06

چاپ
ضبط برنامه «امیرستون» در روستای یخکش بهشهر

ضبط برنامه «امیرستون» در روستای یخکش بهشهر


کارگردان برنامه امیرستون از ضبط برنامه "امیرستون" در روستای یخکش خبر داد و گفت: به تصویر کشیدن آداب و رسوم و نمایش همیاری وهمبستگی(کایری) وپرداختن به مشکلات مناطق روستایی از جمله موضوعات محوری این برنامه محلی است.

علی معصومی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، از ضبط برنامه "امیر ستون" در روستای یخکش خبر داد و اظهار کرد: گروه تصویربرداری و ضبط برنامه محلی امیرستون از دوم مردادماه وارد روستای شهیدپرور یخکش شد و تا ششم این ماه به کار خود ادامه می دهد.

وی با بیان اینکه نمایش همیاری و همبستگی وهمچنین مشکلات مناطق روستایی از هدف‌های اصلی در این برنامه است، افزود: سری اول ضبط برنامه تلویزیونی امیرستون با هدف شناسایی روستاهای مازندران و معضلات آن به پایان رسیده است و در حال حاضر مشغول ضبط سری دوم از این برنامه در روستای یخکش هستیم و در ضبط آن از مردم بومی منطقه به‌عنوان کارشناس، مجری و بازیگر استفاده می‌کنیم.

کارگردان برنامه امیرستون با اشاره به اینکه تجربه ضبط 26 برنامه در روستاهای مختلف را دارد، بیان کرد: این قبیل برنامه‌ها معمولاً در غرب مازندران بیشتر تصویربرداری می‌شود اما عِرق بهشهری بودن و علاقه خاص به توسعه و آبادانی شرق مازندران سبب شد تا روستاهای این منطقه را در دستور کار خود قرار دهیم و روستای یخکش در شهرستان بهشهر به‌عنوان اولین روستا برای ضبط سری دوم این برنامه انتخاب شد.

معصومی ادامه داد: روستاهای متکازین، سفیدچاه، نیالا، اوارد، بیشه بنه، پرکلا، وزوار از جمله روستاهایی بود که برای ضبط برنامه امیرستون به این مناطق رفته‌ایم، بنا به تدبیر و خواست تهیه کننده برنامه امیرستون ضبط چند برنامه در روستاهای خطیرکلا و ریکنده در قائم‌شهر و عالیکلا ساری را هم داشته‌ایم که تعاون و همکاری مردم روستا در این مناطق موجب رضایت گروه ضبط و رغبت برای ادامه کار شد.

وی با بیان اینکه بهترین تجربه کاری در برنامه امیرستون مربوط به روستای پرکلا بوده است، افزود: هماهنگی و اتحاد بین دهیار، شورا و همچنین مردم این روستا بی‌نظیر بوده است، یقیناً این تعاون و همکاری موجب پیشرفت و توسعه روستا پرکلا در آینده نزدیک می‌شود.

کارگردان برنامه امیرستون بیان کرد: فعال بودن دهیارها در مناطق روستایی شرط اول موفقیت است، در روستاهایی در مازندران شاهد فعالیت خانم‌ها با عنوان دهیار بوده‌ایم که همچون مرد از پَس امورات روستایی برمی آمدند و جنسیتشان خللی در روند اداری و کاری آنان ایجاد نمی‌کرد.

وی افزود: برنامه امیرستون با بکارگیری فعالان در بحث صنایع و هنرهای دستی و افرادی که در اقتصاد خانواده و جامعه نقش بسزایی دارند به شناسایی ظرفیت‌های موجود روستاهای این منطقه می‌پردازد.

معصومی با بیان اینکه از سال 1350 فعالیت هنری خود را آغاز کرده است، تصریح کرد: اجرای تئاتر از شروع یک نوع عشق و علاقه‌ای خاص در وجود افراد ایجاد می‌کند و این مهم سبب می‌شود تا برنامه و اجراها را برای رسیدن به اهداف جدی‌تر و با پشتکار بیشتر انجام دهند، فعالیت در تئاتر اولین تجربه کاری وی در حوزه هنر بوده است.

وی ادامه داد: از سال 1370 با عنوان دستیار اول برنامه‌ریزی وارد سینما شده است و تجربه چندین فیلم سینمایی را در کارنامه خود دارد، پس از آن با ساخت چندین فیلم کوتاه، نیمه بلند و تله فیلم وارد تلویزیون شد.

کارگردان برنامه امیرستون ادامه داد: تله فیلم " شب طولانی" به‌عنوان برترین فیلم جشنواره کودک و نوجوان انتخاب و در جشنواره پیونگ یانگ کره شمالی خوش درخشید.

وی در ادامه به تشریح رزومه کاری خود در طول این مدت پرداخت و افزود: سریال باغ کوچک و بی بی گل از شبکه یک سیما به‌عنوان مدیر تولید و برنامه‌ریز، سریال خانه‌های شاد، سیب ترش و بچه‌های بهشت از شبکه دوم سیما به‌عنوان برنامه‌ریز، سریال خانه همسفر برای شبکه 5 تهران و سریال ناکجا کجا برای شبکه برون‌مرزی سحر تنها بخشی از رزومه کاری این هنرمند در حوزه سینما و تلویزیون است.

معصومی در پایان گفت: سری جدید برنامه امیرستون در برنامه ۵۰ دقیقه‌ای در روز پنج شنبه از شبکه مازندران پخش می‌شود.

 

ایمانه یخکشیدیدگاه شما در مورد : ضبط برنامه «امیرستون» در روستای یخکش بهشهر

ضبط برنامه «امیرستون» در روستای یخکش بهشهر تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا