امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 18:58:34

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5915 - تاریخ انتشار : جمعه 13 مرداد 1396 - ساعت: 20:34

چاپ
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران:

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران:


رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت: نماز جمعه به‌عنوان یک قرارگاه فرهنگی، کلاس مقاومت، استکبارستیزی و رسواکننده فتنه‌گران داخلی و خارجی است

حجت‌الاسلام محمد انتظاری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز با تبریک سالروز ولادت امام رضا(ع) و سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت‌الله طالقانی، اظهار کرد: درسال 1358 مرحوم آیت‌الله طالقانی با حکم رهبر کبیر انقلاب اسلامی به عنوان نخستین امام جمعه انتخاب شد و تا به امروز قریب به 900 شهر در کشور به این فرمان رهبر انقلاب لبیک گفتند.

وی با اشاره به اینکه نماز جمعه یکی از مصداق‌های یاد و ذکر خداوند است، افزود: در استان مازندران هر هفته در بیش از 50 شهر،  نماز جمعه اقامه می‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با بیان اینکه  یکی از رسالت‌های اصلی نماز جمعه آشنایی مردم با پدیده‌های اجتماعی، سیاسی داخلی و خارجی است، بیان کرد: نماز جمعه به‌عنوان قرارگاه فرهنگی در عرصه فرهنگ‌سازی و بیداری ملت ایران برای حفظ دستاوردهای انقلاب و اجرای منویات رهبری نقش بی‌بدلیلی دارد و امام جمعه هر شهرستان به‌عنوان فرمانده این قرارگاه تعیین شده است.

این مسؤول با بیان اینکه نماز جمعه دانشگاه دشمن‌شناسی و تریبون افشاگری است، تصریح کرد: نماز جمعه به‌عنوان یک پایگاه و قرارگاه فرهنگی کلاس مقاومت، استکبارستیزی و رسواکننده فتنه‌گران داخلی و خارجی است و علت اصلی دشمنی استکبار جهانی با نماز جمعه به همین دلیل است که نماز جمعه پایگاه بیدارگری است.

وی نماز جمعه را مظهر وحدت همگانی دانست و افزود: دشمنان اسلام باید بدانند که با طراحی برنامه‌هایی چون فتنه‌های سال 78 و 88 ره به جایی نخواهند برد و ملت ایران با حضور در این قرارگاه‌های فرهنگی به فرمان رهبر انقلاب لبیک می‌گویند و با خلق حماسه 9 دی ثابت کردند که ملت ایران هرروز مقتدرتر و قدرتمندتر برای حفظ نظام تلاش می‌کند.

انتظاری در پایان گفت: ملت ایران با حفظ تنوع‌های گسترده سیاسی و فرهنگی در نماز جمعه شرکت می‌کنند و با این حضور به ولایت فقیه و امام حسین لبیک می‌گویند.

 

ایمانه یخکشیدیدگاه شما در مورد : رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران:

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران: تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا