امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 08:13:59

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5924 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 مرداد 1396 - ساعت: 18:49

چاپ
تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت

نماینده مردم نکا،بهشهر و گلوگاه در مجلس:

تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت


نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: روی کاغذ نرخ تورم کاهش پیدا کرده است ولی مردم این موضوعات مطرح شده را لمس نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌محمد شاعری بعد از ظهر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری فارس مازندران با قدردانی از اقدامات شایسته فعالان رسانه‌ای در مازندران و کشور اظهار کرد: با تقویت فعالیت رسانه‌ای بسیاری از چالش‌هاى جاری کشور حل و فصل شده و گره مشکلات مردم رفع می‌شود و نظارت همگانی از طریق رسانه کوتاه‌ترین و کم هزینه‌ترین روش است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات خبرگزاری فارس در استان مازندران برای توسعه فعالیت‌های اثرگذار در استان، بیان کرد: رسانه‌ها برای برون رفت از مشکلات توسعه‌ای باید هم‌نوا و هم‌صدا باشند و هدف آنها انعکاس تنگناهاى استان باشد.

شاعری در ادامه با اشاره به مطالبات گندم‌کاران از دولت، بیان کرد: با پیگیری انجام شده 30 میلیارد تومان از طلب گندم‌کاران استان قرار است در روزهای آینده به حساب کشاورزان واریز شود.

وی درباره معرفی وزرا توسط رئیس جمهور برای دریافت رأی اعتماد از کابینه، بیان کرد: پیش‌بینی بنده این است که تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت اما اکثر وزرا در گرفتن راى اعتماد مشکلى نخواهند داشت.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه حمایت ما از وزرا مشروط است و به برنامه‌ها رأی می‌دهیم، افزود: در زمینه پیگیری مطالبات مردم و رفع چالش‌های اقتصادی، آب و محیط زیست، بیکاری، آسیب‌های اجتماعی، طلاق و اعتیاد دغدغه جدی داشته و وزرا باید برای جلوگیری از افت سطح علمی و افزایش کیفیت آموزش در مقطع متوسطه و آموزش عالی برنامه جدی و مدونی داشته باشند.

شاعری با اعلام اینکه توسعه روابط و مناسبات سیاسی با کشورهای منطقه و جهان براساس دیپلماسی اقتصادی باید شکل گیرد، گفت: صادرات باید گسترش پیدا کرده و واردات هدفمند و در حد ضرورت باشد و ظرفیت جدید اشتغال در کشور باید ایجاد شود.

وی با بیان اینکه 50 درصد از دشت‌های کشور آسیب‌دیده است، افزود: ریزگردها 23 استان کشور را درگیر کرده و 50 درصد تالاب‌های کشور خشک شده است ذخایر دریای خزر در حال کاهش است و میزان مبادلات فرامرزى اصلا مناسب نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صادرات محصولات کشاورزی و خدمات فنی و مهندسی گام‌های جدی برداشته نشده است، نظام بانکی در کشور باید تولید محور شده و برای ایجاد اشتغال گام‌های مناسبی برداشته شود.

شاعری با اعلام اینکه رونق اقتصادی مد نظر مردم در کشور باید ایجاد شود، افزود: روی کاغذ نرخ تورم کاهش پیدا کرده است ولی مردم این موضوعات مطرح شده را لمس نمی‌کنند.

وی یادآور شد: در حوزه آب، محیط زیست مسؤولانى گماشته شوند که برای تحقق اهداف این بخش برنامه‌های جدی و اثرگذاری در دستور کار خویش داشته باشند.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با وضعیت سیاسی وزرا معرفی شده به مجلس بیان کرد: در بررسی اولیه به لحاظ سیاسی کابینه معرفی شده متعادل‌تر و از لحاظ سنى پیرتر از دولت یازدهم است، علت اصلى تکرارى بودن وزرا این است که در کشور کادر سازى و جانشین پرورى صورت نگرفته است.

شاعری در ارتباط با وضعیت سنی وزرا دولت، بیان کرد: میانگین سنی دولت یک سال افزایش پیدا کرده و از 57 سال به 58 سال رسیده است.

وی با اعلام اینکه برخی از وزرا دولت یازدهم در کابینه حضور دارند و به دلیل تجربه‌ای که دارند می‌توانند نسبت به رفع مشکل و چالش‌ها بهتر اقدام کنند، گفت: برخی از افراد معرفی شده تخصص لازم را نداشته ولی تجربه کاری مناسب دارند.دیدگاه شما در مورد : تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت

تعدادى از اعضای کابینه رأی اعتماد نخواهند گرفت تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا