امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:00:37

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5928 - تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 مرداد 1396 - ساعت: 18:56

چاپ
اشتغال مستقیم 1200 زن در کارگاه تولی عرقیات گیاهی گلوگاه

معاون استاندار مازندران مطرح کرد

اشتغال مستقیم 1200 زن در کارگاه تولی عرقیات گیاهی گلوگاه


معاون هماهنگی و اقتصادی منابع انسانی استان مازندران گفت: هزار 200 نفر از بانوان روستایی به طور مستقیم با بهره برداری از کارگاه عرقیات گیاهی گلوگاه مشغول به فعالیت می‌شوند

حسن خیریان‌پور عصر امروز در آیین افتتاح کارگاه تولید عرقیات گیاهی GGP در روستای تیرتاش گلوگاه اظهار کرد: امروز کارگاه GGP با همکاری و مشارکت دولت ژاپن به ویژه سفارت ژاپن با استانداری مازندران و با همت زنان روستایی به بهره‌برداری رسیده است.

معاون هماهنگی و اقتصادی منابع انسانی استان مازندران گفت: هزار 200 نفر از بانوان روستایی به طور مستقیم با بهره برداری از کارگاه عرقیات گیاهی گلوگاه مشغول به فعالیت می‌شوند.


وی افزود: سفارت ژاپن با پرداخت 75 هزار یورو مشارکت در این طرح سرمایه‌گذاری کردند،که حاصل آن تولید 200 تن فرآوری و تولید عرقیات در روستا است.

معاون هماهنگی و اقتصادی منابع انسانی استان مازندران بیان کرد: روستای تیرتاش به عنوان پایلوت و نمونه‌ای از مشارکت چندجانبه است و استان مازندران با ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل که در آن نهفته است می‌تواند بستر این دست اقدامات را داشته باشد.


خیریان‌پور یادآور شد: این منطقه به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، داشتن سه فرودگاه، سه بندر و 380 کیلومتر راه‌آهن و سواحل این فرصت را مضاعف کرده است.


وی گفت: با توجه به اینکه این فرصت در روستاهای دیگر استان نیز محیا است خواستاریم با همکاری استانداری این گونه اقدامات را در سایر روستاها داشته باشیم.

فروغ‌السادات بنی‌هاشم مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایری نیز در این مراسم اظهار کرد: حضور بانوان توانمند در قالب تعاونی‌ها و تشکل‌های روستایی سبب تداوم همکاری بین سفارت ژاپن و وزارت جهاد در حوزه زنان شده است.

وی با اشاره به اینکه بانوان جامعه امروز در کنار دیگر اعضای خانواده فعالیت می‌کنند، بیان کرد: امروزه به دلیل کاهش جمعیت روستایی و افزایش مهاجرت از روستا به شهرها که بیشتر مهاجرت‌ها مردانه است،نقش بانوان در روستاها پررنگ‌تر شده، زنان برای فروش محصولات خود را از صنایع سنتی به صنایع صنعتی و نیمه‌صنعتی تبدیل کردند.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایری افزود: برای بهبود بازار و ارزش افزوده نیازمند تولید هستیم و تحقق اهداف از طریق ایجاد کارگاه‌ها امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: تقاضا می کنم مساله حمایت از صنایع خرد و کوچک بانوان و صنایع روستایی،این فعالیت‌ها را بازار پسند کنیم، این امر مهم‌ترین مولفه در اقتصاد مقاومتی است.

مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایری گفت: همکاری جهاد کشاورزی در حوزه زنان سابقه 16 ساله دارد و امروز شانزدهمین پروژه GGP به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 

انتهای پیام/ مریم کلبادی نژاد دیدگاه شما در مورد : اشتغال مستقیم 1200 زن در کارگاه تولی عرقیات گیاهی گلوگاه

اشتغال مستقیم 1200 زن در کارگاه تولی عرقیات گیاهی گلوگاه تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا