امروز دوشنبه 04 تیر 1397 ساعت 08:16:08

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5951 - تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 شهریور 1396 - ساعت: 16:13

چاپ
استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال تخریب بنیان خانواده‎‌ است

امام جمعه بهشهر:

استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال تخریب بنیان خانواده‎‌ است


امام جمعه بهشهر گفت: استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال نابودی خانواده‎‌هاست و تلاش دارد با تخریب بنیان خانواده‎‌ها هیچ خانواده‌ای در جهان اسلام تشکیل نشود.

حجت‌الاسلام سیدعربعلی جباری بعد از ظهر امروز در مراسم جشن ازدواج 60 نوعروس مهرجو که در بهشهر برگزار شد، با تبریک میلاد امام هادی(ع) و تبریک به خانواده‎های عروس و داماد، اظهار کرد: دین اسلام، همانند بهار زیبا و زندگی نیز زیبا می‌کند اما برخی مواقع، خودمان این زیبایی را تبدیل به نازیبایی می‎کنیم.

وی با بیان اینکه شیطان همیشه در کمین ماست، افزود: بدانید شیطان در کمین است و با خود دام‌ها دارد و قلاب‌هایی را آماده کرده است تا شما را صید کند، سعی کنید در زندگی خود را از دام‌های شیاطین برهانید.

امام جمعه بهشهر با اشاره به اینکه زوج‎های جوان باید ساده‎زیستی و رفیق بودن را سرلوحه زندگی خود قرار بدهند تا دچار مشکلاتی نظیر طلاق نشوند، گفت: در برخی اوقات غفلت خانواده‎ها را فرا می‎گیرد و گاهی راه را گم می‎کنیم، لذا باید آگاه باشیم که چنین اتفاقاتی رخ ندهد.

این مسؤول با تأکید بر ازدواج آسان، ادامه داد: امروزه مسئله ازدواج جوانان یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از خانواده‌ها است اما برخی آنقدر تجملات و ظواهر زندگی را در مرکز توجه قرار می‌دهند که تقوا، نجابت و درستکاری افراد را به عنوان مسائل اصلی را فراموش می‌کنند.

جباری اظهار کرد: همه ما باید آیین همسرداری و درس زندگی را از ائمه اطهار بیاموزیم و احترام به همسران خود را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم تا فرزندان و نسل‌های بعدی عشق و احترام به همسر را از ما بیاموزند.

وی با بیان اینکه جهاد زن خوب همسرداری است، تصریح کرد: به تعبیر قرآن کریم زن باید مجاهد باشد و زندگی زناشویی را سبک نشمارد و با مدیریت صحیح به کانون خانواده ارج نهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر رابطه زن و مرد را به لباس تشبیه کرد و گفت: همانگونه که برای خرید لباس به تحقیق و جست و جو می‌پردازیم برای انتخاب همسر و شریک زندگی تحقیق می‌کنیم و کسی را انتخاب می‌کنیم که در سرد و گرم زندگی و فراز و نشیب راه همراه و یاور باشد.

این مسؤول ادامه داد: همانگونه که لباس پوشاننده عیوب و زشتی هاست زن و شوهر هم باید عیب‌های همدیگر را بپوشانند و از بیان آن و سرکوفت زدن بهم بپرهیزند.

جباری با بیان اینکه برخی زندگی‌ها قرآنی نیست، افزود: زندگی‌هایی که با کینه و نفرت و قهر و آشتی همراه باشد قرآنی نیست، زندگی قرآنی زندگیست که در آن آرامش وجود دارد.

وی در پایان گفت: استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال نابودی خانواده‎‌هاست و تلاش دارد با تخریب بنیان خانواده‎‌ها هیچ خانواده‌ای در جهان اسلام تشکیل نشود.

 

 

انتهاي پيام/ ايمانه يخكشيدیدگاه شما در مورد : استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال تخریب بنیان خانواده‎‌ است

استکبار با تغییر فرهنگ به‌دنبال تخریب بنیان خانواده‎‌ است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا