امروز دوشنبه 01 مرداد 1397 ساعت 02:51:41

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5954 - تاریخ انتشار : جمعه 17 شهریور 1396 - ساعت: 16:21

چاپ
اظهارات نماینده مردم بهشهر درباره انتخاب شهردار

در سخنرانی پیش از خطبه بهشهر صورت گرفت

اظهارات نماینده مردم بهشهر درباره انتخاب شهردار


نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه از عدم مشورت اعضا شورا با بزرگان شهرستان بهشهر گلایه کرد و گفت: انتخاب شهردار حق اعضای شورای منتخب مردم است اما تاکنون هیچ فردی با مشورت کردن آسیبی ندیده است و انتظار می‌رفت قبل از تصمیم مشورتی صورت می‌پذیرد.

علی‌محمد شاعری ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه امروز به ارائه گزارش عملکرد چند ماهه پرداخت و اظهار کرد: با حضور پور شور مردم در پای صندوق‌های رای و انتخاب رئیس جمهور، دولت دوازدهم شکل و در پس آن هیأت دولت شکل گرفت و انتظار ما به‌عنوان خادمان مردم از این دولت این است که به مهمترین مشکلات مردم که بحث اقتصادی و معیشتی، بیکاری جوانان و آسیب‌های اجتماعی است بیشتر توجه کنند و با برنامه‌ریزی‌های جدید ضعف‌های دولت یازدهم را رفع و قوت‌های آن را ادامه دهند و به وعده‌های خود در دوران انتخابات و مطالبات مردم و همچنین تعهدات خود در مجلس جامعه عمل بپوشانند.

 

وی با بیان اینکه در شرق استان مازندران موفق به بهره‌برداری 140 پروژه عمرانی شده‌ایم، افزود: در سه شهرستان نکا، بهشهر و گلوگاه با اعتباری بالغ بر 215 میلیارد تومان موفق به بهره‌برداری 140 پروژه عمرانی شدیم که بهره‌‌برداری از 12 مرکز درمانی در این سه شهرستان را می‌توان از مهم‌ترین آنان دانست.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه با اشاره به کلنگ‌زنی بیمارستان در شهرستان گلوگاه، بیان کرد: با کلنگ‌زنی بیمارستان 50 تختخوابی در این شهرستان بر آنیم تا مشکلات درمانی مردم این منطقه را به حداقل برسانیم و از مهاجرت مردم به شهرهای اطراف جهت درمان جلوگیری کنیم.

 

این مسؤول تصریح کرد: احداث آسفالت 50 کلیومتری، شروع عملیات مراکز تامین آب برای 13 روستا در 3 شهرستان، تامین آب شرب برای 12 روستا، بهره برداری 30 پروژه برق، افتتاح گاز دامغان به مازندران و رفع مشکل گاز و تهیه ام ار آی برای بیمارستان امام بهشهر تنها بخشی از اقدامات ما در این چند ماه اخیر بوده است.

 

وی از بهسازی زیرساخت‌های گردشگری در سال آینده خبر داد و گفت: قرار است تا با همکاری وزیر راه و دستگاه‌های مرتبط جاده گردشگری در محور بهشهرـ زاغمرز را برنامه‌ریزی کنیم تا با این مهم شرایط جذب گردشگر در این شهرستان را بیش از پیش فراهم سازیم.

 

شاعری به انتخاب شهردار از سوی شورای شهر اسلامی اشاره کرد و افزود: شورای شهر که منتخبان مردم هستند حق انتخاب شهردار را دارند و شهرداران که منتخب این اعضا هستند موظفند به وظیفه مدیریت شهری خود عمل کنند.

 

وی اظهار کرد: اگر شهردار یک شهر فردی کارآمد باشد و فرماندار آن به وظایف مدیریتی خود عمل کند و نماینده آن شهر به‌عنوان ناظر، پیگیری‌های لازم را به خوبی انجام دهد، این مجموعه وظایف اصلی خود را که خدمت به مردم است به درستی انجام داده‌اند و نتیجه آن تامین ارامش و رفاه برای شهروندان است.

 

نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه از عدم مشورت اعضا شورا با بزرگان شهرستان بهشهر گلایه کرد و گفت: انتخاب شهردار حق اعضای شورای منتخب مردم است اما تاکنون هیچ فردی با مشورت کردن آسیبی ندیده است و انتظار می‌رفت قبل از تصمیم مشورتی صورت می‌پذیرد.

 

وی با بیان اینکه در انتخاب شهردار باید چند اصول کلیدی رعایت شود، تاکید کرد: شهردار باید از حداقل اطلاعات، تخصص در حوزه مدیریت شهری، حسن شهرت و سابقه مدیریتی برخوردار باشد و فراموش نکند که باید خادم و نوکر مردم، نظام، شهدا و امام باشد و مسؤولیت‌پذیری را در دستور کار خود قرار دهد.

 

شاعری ادامه داد: نماینده مجلس شورای اسلامی حق عزل و نصب ندارد بلکه کار او نظارت، پیگیری و مطالبه‌گری است و در این مهم هرگز کوتاهی نخواهم کرد و اگر کسی صلاحیت شهردار شدن را داشته باشد او را حمایت و در غیر این‌صورت مسؤولیت وی را نخواهم پذیرفت و برای مردم بازگو خواهم کرد.

 

وی در پایان به عدم پیگیری کارها در شهرستان اشاره کرد و افزود: متاسفانه شهرستان بهشهر تنها شهرستانی است که از فاضلاب بهره‌مند نیست و دستیابی به این مهم نیازمند پیگیری مسؤولان است تا این پروژه همچون پروژه‌های دیگر شهرستان چون پروژه سالار تپه بلاتکلیف باقی نماند.

 

 

انتهای پیام/ایمانه یخکشی دیدگاه شما در مورد : اظهارات نماینده مردم بهشهر درباره انتخاب شهردار

اظهارات نماینده مردم بهشهر درباره انتخاب شهردار تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا