امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 08:58:47

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5955 - تاریخ انتشار : جمعه 17 شهریور 1396 - ساعت: 16:50

چاپ
نسل کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونستی است

امام جمعه بهشهر:

نسل کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونستی است


امام جمعه بهشهر گفت: نسل‌کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این اعمال فجیع را محکوم می‌کنیم.

حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های امروز نماز جمعه با استناد به سفارش پیامبر (ص) به حضرت علی (ع) نمازگزاران را به صداقت و درستکاری سفارش کرد و گفت: هر کسی که صداقت و راستی، شکرگزاری، شرم و حیا را بر خود همیشه زنده نگه دارد، رو به کمال و رشد است.

 

وی با اشاره به آیه "ربنا آتنا فی‌الدنیا و الحسنه ....." بیان کرد: "حسنه" در دعای قنوت نماز مصادیق زیادی دارد، عشق و دلدادگی به علی (ع) و خاندان پیغمبر (ص) یک مصداق بارز حسنه است و این بدان معناست که علی (ع) و خاندان پیغمبر (ص) را دوست بداریم و راه آنان را انتخاب کنیم و از راه اهل بیت (ع) هیچگاه جدا نشویم.

 

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه نیکویی و حسنه در دنیا در سه چیز خلاصه می‌شود، تصریح کرد: نیکویی و حسنه در دنیا در زندگی مطلوب، معاش، حسن‌الخلق و مراعات اخلاق تعریف می‌شود و یقین بدانید هر کسی که اخلاق خانواده، همسایه و شهروندی را مراعات کند، خداوند او را در درجات بلند اجتماع قرار می‌دهد.

 

این مسؤول با بیان اینکه جامعه شیعی و اسلامی اگر پای بند به مبانی دینی‌اش باشد نگرانی ندارد، گفت: امروز استکبار برای فروپاشی نظام و خانواده با همه توان و نیرو تلاش می‌کند و ما به‌عنوان یک جامعه شیعه باید رعایت اخلاق خانوادگی که راهکار اساسی است را در دستور کار خود قرار دهیم و فراموش نکنیم که طلاق مقدمات گناهان کبیره را فراهم می‌کند و بدانید که خانه‌ای که در آن عروسی می‌شود محبوب خداست اما خانه‌ای که در آن طلاق صورت می‌گیرد مبغوض خداست.

 

وی با استناد به بیانات امیرالمومنین (ع) دو پیام مهم را به نمازگزاران منتقل کرد و افزود: یکی از شگفتی‌ها این‌ است که بعضی از قیامت، عذاب و جهنم می‌ترسند اما غافلند و از خود مواظبت نمی‌کنند و برای رسیدن به فضل الهی عمل و پای‌بندی ندارد، باید بدانید که انسان مسلمان باید همیشه تسلیم باشد و خود را از گناه و غفلت‌ها حفظ کند و اگر می‌خواهد دنیا و آخرت خوبی داشته باشد باید تلاش کند.

 

جباری زیارت جامعه را شناسنامه اهل بیت (ع) دانست و گفت: در زندگی امام هادی (ع) مسائل، معجزات و موضع‌گیری‌های سیاسی و ارشادی فراوان است و یکی از میراث‌های گران‌بهایی که شیعه دارد زیارت جامعه است.

 

وی تاکید کرد: بایدنقش اهل بیت (ع)، توجه و عمل به گفتار و سیره اهل بیت (ع) دنبال شود و آشنایی با زندگی اهل بیت (ع) یکی از نیازهای امروز جامعه است.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی بهشهر به 17 شهریور اشاره کرد و افزود: 17 شهریور در تقویم انقلاب ما بعنوان جمعه خونین و روز ننگ شاه معروف شد، روزی که ملت ما در میدان ژاله به رگبار بستند و بیش از 4 هزار نفر به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: 17 شهریور مکرر عاشوراست یعنی عاشورا در هفدهم شهریور تکرار شد و مخالفان ملت و مردم همان ادامه شمرها و یزیدها هستند.

 

جباری با بیان اینکه عید غدیر، عید الله اکبر است، افزود: غدیر، عید بزرگ خداست که به جامعه بشری تعلق دارد و اگر همه درختان قلم شوند و همه دریاها مرکب شوند، اگر همه حسابگر شوند و همه انسان ها بنویسند نمی‌توان فضایل امیرالمومنین (ع) را بیان کنند.

 

خطیب نماز جمعه بهشهر با اشاره به اینکه اگر غدیر و پیام غدیر در اسلام مسلم نباشد هیچ امر مسلمی نداریم، گفت: پیام غدیر پیام ولایت است و هر کسی غدیر را انکار کند، اصل اسلام را انکار کرده است و اسلامی می‌تواند موثر باشد و مردم را به ساحل امن برساند که امام و ولی او امیرالمومنین (ع) باشد.

 

وی در پایان افزود: نسل‌کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونیستی است و این اعمال فجیع را محکوم می‌کنیم.

 

 

انتهای پیام/ایمانه یخکشیدیدگاه شما در مورد : نسل کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونستی است

نسل کشی‌های دنیای امروز از تحریکات آمریکا و رژیم صهیونستی است تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا