امروز یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 19:07:16

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5956 - تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 - ساعت: 20:57

چاپ
لزوم حمایت از بانوان توانمند در عرصه اشتغال

فرماندار گلوگاه تأکید کرد

لزوم حمایت از بانوان توانمند در عرصه اشتغال


فرماندار گلوگاه گفت: امروز باید از زنان موفق و توانمند به‌ویژه زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست در عرصه اشتغال حمایت کرد.

محمدرضا تباکی‌قلعه بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از زنان فرهیخته و برتر استان در این شهرستان اظهار کرد: باید دست به دست هم دهیم تا زنان توانمند شوند و در امور اقتصادی و تربیت فرزندان موفقیت‌های بالایی کسب کنند.

وی با تقدیر از کارآفرینان افزود: امروزه باید از زنان موفق و توانمند به‌ویژه زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست در عرصه اشتغال حمایت کرد.

فرماندار گلوگاه بیان کرد: با افزایش روز افزون دختران تحصیلکرده شرایط خوب کاری به‌ویژه برای بانوان روستایی ایجاد شده است و دولت ۱.۵ میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال زنان و جوانان روستایی در نظر گرفته است.

این مسؤول با اشاره به عملکرد شهرستان در امور بانوان، گفت: در سال ۹۵، ۶۱ نفر از زنان بی‌سرپرست به بیمه معرفی شدند و ۲۰۰ میلیون تومان از وام کارآفرین به زنان اختصاص یافت، کمک مردمی آبشار عاطفه‌ها به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان و ساخت ساخت و خرید ۵۰ مسکن برای مدد جویان کمیته امداد با همکاری سپاه و بنیاد مسکن صورت گرفت.

تباکی درباره حوزه توانمندسازی بانوان شهرستان گلوگاه گفت: ۱۰۰ کارگاه توانمندسازی و برپایی کارگاه آموزشی تاب‌آوری به صورت مداوم در روستاهای تیرتاش و نظام محله برگزار شده است.

وی به افتتاح و بهره‌برداری از کارخانه عرقیات گیاهی اشاره کرد و افزود: این کارگاه برای ۳۰۰ نفر از زنان روستایی اشتغال ایجاد کرده است، و با کلنگ‌زنی کارخانه انجیر شرکت زنان روستایی آیلین بخش دیگری از زنان سرپرست خانوار مشغول به کار می‌شوند.

فرماندار گلوگاه گفت: در سال گذشته شهرستان گلوگاه رتبه نخست استان در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق را کسب کرده است به طوری که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد کاهش طلاق داشتیم.

 

مریم کلبادی نژاددیدگاه شما در مورد : لزوم حمایت از بانوان توانمند در عرصه اشتغال

لزوم حمایت از بانوان توانمند در عرصه اشتغال تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا