امروز پنج شنبه 03 خرداد 1397 ساعت 00:52:52

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین اخبار
خبر شهر

کد خبر : 5957 - تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 - ساعت: 21:05

چاپ
تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی با کاهش هزینه‌های غیرضروری

معاون استاندار مازندران عنوان کرد

تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی با کاهش هزینه‌های غیرضروری


معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: تغییر در حوزه اقتصادی یک الزام است و تمام تلاش دولت بر این است که با کاهش هزینه‌های غیرضروری و کمک گرفتن از بخش خصوصی این مشکل را برطرف کند.

علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از زنان برتر استان به میزبانی این شهرستان اظهار کرد: در اسلام زن و مرد برابر با هم خلق شده‌اند و شان و منزلت آنها باید حفظ شود.

وی افزود: اسلام مردان را موظف به مراقبت از زنان کرده است زیرا زن سرشار از شعور، منزلت و ستون خانه محسوب می‌شود، همچنین ازدواج سبب کامل شدن زن و مرد می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به جایگاه زنان در اجتماع بیان کرد: بانوان علاوه بر محیط خانواده باید در عرصه اجتماع نیز جایگاه شایسته و مقام بالایی داشته باشند همانطور که متفکران و دانشمندان معتقدند مهم‌ترین عامل توسعه کشورها، نیروی انسانی است و این توسعه با همفکری مردان و زنان در کنار هم اتفاق می‌افتد.

این مسؤول افزود: طی چهار سال گذشته در مازندران از مجموع دانشجوها، ۴۸/۵ درصد پسران و ۵۱/۵ درصد دختران بوده‌اند اما در مجموع اعضای هیأت علمی این آمار برعکس است و ۷۴ درصد آقایان و ۲۶ درصد خانم این آمار را تشکیل می‌دهند.

یونسی درباره افتتاح پروژه‌ها طی چهار سال گذشته، اظهار کرد: طی این مدت ۸ هزار پروژه به بهره‌برداری رسید و ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است، برای راه‌اندازی و توسعه کارگاه‌های نیمه‌تمام و راکد ۲۵۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به این امر که پروژه‌ها و خدمات زیادی انجام شده باید به یاد داشته باشیم که مشکلات زیادی از جمله مشکل کم‌آبی، صندوق بازنشستگی، زیست محیطی همواره وجود دارد و این مشکلات ویژگی‌های مشترک زیادی با هم دارند و برخی از تصمیمات اشتباه گرفته شده ما را به این مشکلات رسانده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تأکید کرد: تغییر در حوزه اقتصادی یک الزام است و تمام تلاش دولت بر این است که با کاهش هزینه‌های غیرضروری و کمک گرفتن از بخش خصوصی این مشکل را برطرف کند.

وی در پایان گفت: با توجه دولت به زنان و بانوان نحوه انتخاب و انتصاب و افزایش مدیران زن تا پایان برنامه ششم به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است و استان مازندران نیز برای این امر کمیته تشکیل داده است.

 

مریم کلبادی نژاددیدگاه شما در مورد : تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی با کاهش هزینه‌های غیرضروری

تلاش دولت برای حل مشکلات اقتصادی با کاهش هزینه‌های غیرضروری تغییر کد

 

 

 • روز پزشک مبارک

  روز پزشک مبارک

 • سوم خرداد و فتح خرمشهر

  سوم خرداد و فتح خرمشهر

 • روز بهره وری

  روز بهره وری

 • ملاصدرا

  ملاصدرا